susti seinad soojaks

Fassaadi soojustamine on oluline samm hoonete energiatõhususe ja mugavuse parandamisel. See protsess hõlmab tänapäevaste soojustusmaterjalide kasutamist, et vähendada soojakadu ja hoida hoone sisekliima stabiilsena, sõltumata väliskeskkonnast. Fassaadi soojustamine mitte ainult ei vähenda küttekulusid, vaid aitab ka vähendada hoone ökoloogilist jalajälge, parandades samal ajal elanike elamistingimusi.

Miks on fassaadi soojustamine oluline?

  1. Energiatõhusus: Kuni 30-40% soojusest võib kaduda soojustamata fassaadi kaudu. Fassaadi soojustamine aitab märkimisväärselt vähendada energiakulu, hoides hoone talvel soojana ja suvel jahedana.
  2. Mugavus: Korralikult soojustatud fassaad aitab hoones hoida ühtlast ja mugavat temperatuuri, vähendades külmade seinte ja tuuletõmbuse probleeme.
  3. Keskkonnasäästlikkus: Energiatarbimise vähendamine aitab kaasa kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamisele, aidates võidelda kliimamuutuste vastu.
  4. Hoone eluea pikendamine: Fassaadi soojustamine kaitseb hoone konstruktsiooni niiskuse, hallituse ja temperatuurikõikumiste eest, pikendades selle hoone eluiga.

Juba pikka aega on Aldreht OÜ soojustanud fassaade PUR vahuga injekteerimise (süstimise)- kui ka pihustamise meetodil nii Eestis kui ka Soomes. Teame, et PUR vahu süstimine ja pihustamine on traditsioonilistest soojustus meetoditest parem.

Soojustusmaterjalide võrdlustabel

soojustusmaterjalide võrdlus

 

Fassaadi soojustamine PUR vahuga süstimise meetodil

Pur vahu süstimine ehk injekteerimine on spetsiaalne soojustus meetod, mida kasutatakse tihti keerukate või raskesti ligipääsetavate kohtade soojustamiseks ja tihendamiseks. See meetod hõlmab vedelal kujul oleva vahtmaterjali süstimist konstruktsioonidesse, kus see paisub ja täidab kõik tühimikud ja praod.

PUR vahu süstimine õhuvahedesse sulgeb õõnsused kinnistes tarindites nagu olemasolevad seinad nt silikaatvoodriga majad, õhu läbipääsu ärahoidmiseks.

Erinevalt traditsioonilistest isolatsioonimaterjalidest nagu mineraalvill ja tselluloos jääb PUR vahu kuju õõnsustes alati samaks. Paigaldamisel täidab PUR vaht kõik õõnsused täielikult, koos kõigi pragude ja tühimikega. Aja jooksul see ei kahane ega vaju kokku.

Seina süstime avatud pooridega PUR vahtu. Avatud pooridega vaht on kergem ja mitte nii tihe kui suletud pooridega vaht. See on paindlikum ja võimaldab ka veeaurul läbi pääseda.

Fassaadi soojustamine PUR vahuga pihustamine meetodil

fassaadi soojustamine pur vahuga

Nagu nimigi ütleb, on pihustatav isolatsioonivaht ehk PUR vaht vedel vaht, mis pihustatakse soojustatavele pinnale, kus see paisub ja kõvastub, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. Seda võib kasutada ka katuse, pööningu, seinte, põrandate, vundamendi, lagede, sokli, keldri jms. soojustamiseks.

PUR vaht isolatsioon on ühtlasi kõige tihedam ja tõhusam isolatsioon, mis toimib ühtaegu nii aurutõkke, soojustuse kui tuuletõkkena. PUR vahuga saab täies ulatuses isoleerida ka kõige keerulisemaid vorme ja tarindeid. PUR vahu pihustamine soojustatavale pinnale ei nõua aluspinna tasandamist, mistõttu on tegu väga kulutõhusa lahendusega.

Juba PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

Valida saab kaht tüüpi pihustatavate isolatsioonivahtude vahel:

Avatud pooridega vaht

  • Omadused: Avatud pooridega vaht on kergem ja mitte nii tihe kui suletud pooridega vaht. See on paindlikum ja võimaldab veeaurul läbi pääseda.
  • Kasutusalad: Kasutatakse sageli siseseinte, lagede ja kohtade soojustamiseks, kus on vaja paremat heliisolatsiooni ning tagada ventilatsioon.
  • R-väärtus: Tavaliselt madalam kui suletud pooridega vahul, umbes R-3,5 kuni R-4 tolli kohta (1 in =  2.54 cm).

Suletud pooridega vaht

  • Omadused: Suletud pooridega vaht on tihedam ja jäigem, pakkudes paremat soojusisolatsiooni ja niiskustõket.
  • Kasutusalad: Sobib ideaalselt välisseinte, katuste ja niiskete piirkondade soojustamiseks. Tomib ühtlasi ka tarindite toena.
  • R-väärtus: Kõrgem kui avatud pooridega vahul, umbes R-6 kuni R-7 tolli kohta (1 in =  2.54 cm).

EKOSPRAY® PUR vahud

Soojustusmaterjali valimine ei ole alati lihtne ning tavaliselt lähtume me soojustsumaterjali omadustest ja hinnast. Kuid kas me pöörame alati tähelepanu ka toote päritolule ja toimivusdeklaratsioonidele? Korralik dokumentatsioon, mis kinnitab toote ohutust ja kvaliteeti, on aga õige valiku aluseks.

Aldreht kasutab EKOSPRAY® kahekomponentseid PUR vahte, mis on üle 40 aasta taganud kvaliteetse isolatsiooni ka kõige nõudlikumatele kasutuskohtadele. 

EKOSPRAY® toodetel on CE-märgis. Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse. Kui PUR vaht sobib kokku teie kodu ja eelarvega, sõltub valitav vahu tüüp sellest, mida soovite soojustada. Enne kui otsustad, võta ühendust meie soojustus konsultandiga ja tee faktidele tuginev otsus.

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
Kortermaja soojustamine PUR vahuga

Kortermajade soojustamine on Eestis praegusel ajahetkel oluline teema. Seda seetõttu, et enamik siinseid kortermaju [...]

maja soojustamine

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]

PUR vahu süstimine ja pihustamine

Juba pikka aega on Aldreht OÜ soojustanud kodusid PUR vahuga injekteerimise (süstimise)- kui ka pihustamise meetodil nii Eestis kui ka Soomes. Teame, et PUR vahu süstimine ja pihustamine on traditsioonilistest soojustus meetoditest parem.

põranda soojustamine

Sageli on viletsas seisukorras just vanemate majade põrandad – need on külmad ja ebatihedad. Puudulikult soojustatud põrand on sageli ideaalne koht hallituse ja mädaniku tekkeks.

pur vahuga maja soojustamine

Maja soojustamine on oluline samm energiatõhususe parandamiseks ja küttekulude vähendamiseks. Üks populaarseid soojustusmaterjale on PUR [...]

katusealuse soojustamine pur vahuga

Võib öelda, et pööningu ja katuse soojustamine on üks olulisemaid etappe maja ehitamisel ja renoveerimisel. Milline soojustus oleks siis parim?

soojustamine talvel

Professionaalse töövõtjana kasutame ainult parimat PUR vahtu. Õige talvine PUR vaht ja õiged töövõtted tagavad, et soojustamine talvel on jätkusuutlik ja tõhus.

Millega peaks arvestama soojustusmaterjali valimisel

Soojustusmaterjali valides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas materjali soojapidavusega, niiskustaluvusega, tuleohutusega ning paigaldusprotsessiga.

5 põhjust miks PUR vaht on parim soojustusmaterjal

Meie kogenud soojustajad võivad kinnitada, et PUR vahuga soojustamine on traditsioonilistest soojustus meetoditest oluliselt parem.

vahseinte soojustamine

Käsitleme PUR vahu kasutamist siseseinte ja vahelagede soojustamiseks, süvenedes detailidesse, mis aitavad mõista selle tehnoloogia eeliseid, rakendusvõimalusi ja paigaldusprotsessi.