Faktikontroll – PUR vaht ja PUR vahuga soojustamine

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

pur-vahuga-soojustamine-faktikontroll

PUR vaht ehk polüuretaanvaht tänapäeval üks enimkasutatavaid soojustusmaterjale tänu oma suurepärasele isolatsioonivõimele ja mitmekülgsusele. Siiski on selle kohta liikvel mitmeid eksiarvamusi. Allpool on toodud ülevaade PUR vahuga soojustamisest ja 10 levinumat müüti, mis seda ümbritsevad.

Mis on PUR vaht?

PUR vaht on kahe komponendi – polüooli ja isotsüanaadi – segamisel tekkiv polümeer, mis paisub kiiresti, täites kõik tühimikud ja moodustades tiheda isolatsioonikihi. See sobib hästi seinte, põrandate ja lagede soojustamiseks, pakkudes suurepärast soojusisolatsiooni ja niiskuskindlust.

10 levinumat müüti PUR vahu kohta

 1. Müüt: “PUR vaht on tervisele ohtlik”
  Fakt: Paigaldamise ajal võib PUR vaht eraldada lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC), kuid pärast täielikku kõvenemist muutub PUR vaht inertseks ja ohutuks. Õigesti paigaldatud ja kõvenenud PUR vaht ei ohusta tervist.
 2. Müüt: “PUR vaht on tuleohtlik”
  Fakt: PUR vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad PUR vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga. Sageli kasutatakse PUR vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.
 3. Müüt: “PUR vaht ei lase majal hingata”
  Fakt: PUR vahtu ehk polüuretaanvahtu on kahte peamist tüüpi: avatud pooridega ja suletud pooridega. Iga tüüp pakub erinevaid omadusi ja eeliseid sõltuvalt kasutusotstarbest. Avatud pooridega PUR vaht on eriti tuntud oma võime poolest lasta hoonel “hingata”. Avatud pooridega PUR vaht koosneb vahtmaterjalist, mille rakkude seinad on osaliselt avatud, võimaldades õhul ja niiskusel liikuda läbi vahu. See erineb suletud pooridega PUR vahust, kus kõik rakud on täielikult suletud.
 4. Müüt: “PUR vaht on liiga kallis”
  Fakt: Tõsi, PUR vaht võib esialgu tunduda kallim kui mõned traditsioonilised soojustusmaterjalid, näiteks mineraalvill või klaasvill, kuid tasub see end ära pikas perspektiivis tänu energiasäästule ja vastupidavusele. PUR vaht pakub suurepäraseid soojusisolatsiooni omadusi, mis aitavad hoida kütmise ja jahutamise kulud madalad, muutes selle kuluefektiivseks ja parimaks valikuks paljudes olukordades.
 5. Müüt: “PUR vaht laguneb ajaga”
  Fakt: PUR vaht on soojustusmaterjal, mis säilitab oma soojusomadused ka pika aja jooksul, erinevalt paljudest traditsioonilistest materjalidest. Selle keemiline stabiilsus, niiskuskindlus ja vastupidavus keskkonnamõjudele tagavad, et soojustus jääb efektiivseks aastakümneteks. See muudab PUR vahu kuluefektiivseks ja usaldusväärseks valikuks igasuguste hoonete soojustamiseks. Kvaliteetne PUR vaht on vastupidav ja säilitab oma isolatsiooniomadused paljudeks aastakümmneteks. Õigesti paigaldatud vaht ei kahane ega lagune aja jooksul.
 6. Müüt: “PUR vaht sobib ainult uutele ehitistele”
  Fakt: PUR vahtu saab kasutada ka renoveerimisprojektides ja see sobib ideaalselt ka vanade hoonete soojustamiseks. Vaata videost, kuidas toimus muinsuskaitse all oleva maja soojustamine PUR vahuga.
 7. Müüt: “PUR vahtu on keeruline paigaldada”
  Fakt: Kuigi PUR vahu paigaldamine nõuab spetsiaalset varustust ja koolitatud professionaale, on see kogenud paigaldajate poolt teostatuna kiire ja efektiivne protsess.
 8. Müüt: “PUR vaht on keskkonnale kahjulik”
  Fakt: Kaasaegsed PUR vahud on valmistatud keskkonnasõbralikumate materjalide abil ning nende tootmisel järgitakse rangeid keskkonnastandardeid. PUR vahu kasutamine aitab vähendada hoonete energiatarbimist ja seeläbi ka süsinikujalajälge.
 9. Müüt: “PUR vaht põhjustab niiskusprobleeme”
  Fakt: Suletud pooridega vaht pakub niiskuse, veeauru ja õhu liikumiseks suuremat takistust. Tänu sellele on väiksem tõenäosus et veekahjustustega seotud probleemid nagu hallitus, seened ja bakterid suletud pooridega vahu struktuuri kahjustaksid ja selle tõhusust mõjutaksid.
 10. Müüt: “PUR vaht ei sobi õhukesteks kihtideks”
  Fakt: PUR vahtu saab paigaldada erineva paksusega kihtidesse, sõltuvalt konkreetsetest vajadustest. Isegi õhukesed kihid võivad pakkuda märkimisväärset isolatsiooni.

Tee faktidele tuginev otsus

PUR vaht on tõhus ja mitmekülgne soojustusmaterjal, millel on palju eeliseid. Levinud müüdid selle kohta võivad olla eksitavad, kuid faktidele tuginedes saab teha teadlikke otsuseid.

Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

Üle 2000 kliendi ei saa eksida!

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top