Vana maja vundamendi soojustamine PUR vahuga

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

sokli soojustamine pur vahuga

Vana maja soojustamine ja renoveerimine võib sageli osutuda väljakutseks, peavalu tekitab reeglina ebapiisav soojustus, mis põhjustab kõrgeid küttekulusid ja ebamugavust. Üheks olulisemaks osaks renoveerimisprotsessis on maja vundamendi soojustamine. Tänapäeva tehnoloogiad, nagu PUR vaht (pihustatav polüuretaanvaht), hoiavad vana maja soojana ja aitavad säästa energiat. Efektiivne soojustamine tagab vundamendi vastupidavuse, hoiab ära soojakadu ning aitab vältida niiskuse ja hallituse tekkimist. Üheks parimaks lahenduseks maja vundamendi soojustamisel on PUR vaht.

Erinevates variantides teostatult võib PUR vaht toimida aurutõkke, tarindi tugevduse või kuuma ja külma eest tõhusalt kaitsva soojustusmaterjalina.  PUR vahtu saab pihustada ka ebatasastele pindadele, seega pole vundamendi tasandamine vajalik, mistõttu on tegu väga kulutõhusa lahendusega. Hea näide on renoveerimist nõudvad maakivist vundamendi ja soklid.

Juba PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

Tänu kindlale nakkumisele ka ebakorrapäraste pindadega on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks maja vundamendi soojustamisel.

Kui eesmärgiks on sokli või maja vundamendi soojustamine, siis valitud töödeks sobib kõige paremini suletud pooridega PUR vaht. Kinnise rakustruktuuriga EKOSPRAY® PUR vaht on 100% õhukindel isolatsioonimaterjal.

Maja vundamendi soojustamine ja PUR vahu eelised

  1. Kõige tõhusam isolatsioonimaterjal turul: täielikult läbitungimatu, nakkub ebakorrapäraste pindadega ja pakub suurepäraseid isolatsiooniomadusi. Soojusülekande λ arvutuslik väärtus on 0,025 W/mK > 120 mm paksuse isolatsiooni korral.
  2. Niiskuskindlus: Vundament puutub sageli kokku niiskusega, mis võib põhjustada kahjustusi vundamendis, samuti hallituse teket. PUR-vaht moodustab ühtlase veekindla kihi, mis takistab niiskuse tungimist vundamenti.
  3. Õhutihedus: PUR-vaht täidab kõik praod ja tühimikud, moodustades õhutiheda barjääri. See aitab vähendada soojakadusid ja parandab hoone energiatõhusust. PUR vahuga isoleeritud vundamendi õhu infiltratsiooni väärtus on 0 l/h, samas kui teiste isolatsioonimaterjalide korral jääb see tavaliselt vahemikku 1-15 l/h.
  4. Kiire paigaldus: PUR vahu pealekandmine käib kiirelt, seega võivad muud tööetapid viivituseta jätkuda.
  5. Kauakestev lahendus: PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

Kuidas PUR vaht isolatsioon paigaldatakse?

maja-vundamendi-soojustamine

Vundamendi PUR vahuga soojustamine

PUR-vahu paigaldamine nõuab spetsiaalseid seadmeid ja oskusteavet, seetõttu on soovitatav kasutada kvalifitseeritud teenusepakkuja abi. Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

Protsess ise koosneb järgmistest etappidest:

  1. Ettevalmistus: Vundamendi või sokli pinnad puhastatakse tolmust, mustusest ja lahtistest osakestest. Vajadusel tehakse erinevad eeltööd, et tagada ühtlane soojustuskiht.
  2. Pihustamine: PUR vaht pihustatakse vundamendi pinnale, kus see paisub ja täidab kõik tühimikud. Pihustamine toimub kihtidena, kuni saavutatakse soovitud soojustuse paksus.
  3. Viimistlus: Pärast vahu kõvastumist lõigatakse väljaulatuvad osad ja vajadusel kaetakse pind kaitsekattega.

Vundamendi soojustamine on investeering, mis tasub end kiiresti ära

Vundamendi soojustamine PUR vahuga on investeering, mis tasub end kiiresti ära. See tagab optimaalse sisekliima, vähendab küttekulusid ja pikendab vundamendi eluiga. Kui soovite oma kodu vundamendi soojustada PUR vahuga, võta meiega ühendust ja astuge samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

 

 

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top