PUR vahu plussid ja miinused

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

AldrehtPur - Pur vahuga soojustamine

Polüuretaanvahu ehk PUR vahuga kodude ja teiste hoonete isoleerimine on muutumas üha populaarsemaks. PUR vaht on hea valik, kuna tagab võrreldes teiste isoleerimisvahenditega parima soojapidavuse ning täidab paisudes kõik praod, hoides ära külmasilla tekke. Lisaks paigaldatakse seda reeglina õhema kihina kui villa, saavutades seejuures samaväärse soojapidavuse.

Seetõttu sobib PUR vaht eriprojektide jaoks, kus soojustuskihi jaoks ruumi napib. Siiski tasub nutikal tarbijal pidada meeles ka teiste soojustusmaterjalide eeliseid. Erinevate lahenduste maksumuse ja paigaldusprotsessi võrdlemine ning nende plusside ja miinuste selgekstegemine võimaldab langetada kaalutletud ja kalkuleeritud valiku ning tagada parima tulemuse.

PUR vahu kõrge hind

Esmapilgul võib PUR vahu hind tunduda krõbe – võrreldes villaga on selle kuupmeetri hind märksa kõrgem. Seejuures on PUR vahuga isoleerimisel aga mitmeid eeliseid, mis võimaldavad pikas perspektiivis säästa.

  • Hind sisaldab endas paigaldust ja utiliseerimist
  • PUR vaht toimib samaaegselt auru- ja tuuletõkke kihina
  • Paigaldus on kiire ja materjali kadu olematu
  • PUR vaht tagab väiksemad küttearved
  • Materjal ei vaju ega tõmbu kokku

Teiste isoleerimisvahendite kasutamisel on võimalik paljud tööd ise ära teha, hoides esialgse rahalise investeeringu väiksemana. Pikas perspektiivis võimaldab PUR vahuga soojustamine aga rohkem säästa. PUR tagab väga hea isolatsiooni ning materjal ise on püsiv, kaotamata aja möödudes oma omadusi. Kui eelarve ei võimalda väljaostmist, tasub kaaluda järelmaksu varianti. Aldreht võimaldab esimesena Eestis 0-intressiga järelmaksu kuni kaheks aastaks.

PUR vahu paigaldus eeldab sobivaid tingimusi

PUR vahu paigaldus eeldab sobivaid tingimusi. Nii võib kehva ilma puhul töö edasi lükkuda. Kui ümbritsev temperatuur on alla +10 ºC või õhuniiskus üle 90%, tuleb paigalduse ajaks ja järgnevaks 24 tunniks tekitada sobivad tingimused: sisetööde puhul tuleb kütta ruum soojaks ning välistes oludes luua vastav kliima telkide ja küttekehadega. Kui isolatsiooni tagamisega on kiire või remonti tuleb teha talvisel ajal, tasub vaadata teiste soojustusmaterjalide poole nagu vill või EPS plaat.

PUR vaht on keskkonnasõbralik

PUR vaht on nimetatud Maailma Astma Fondi poolt ohutuks vahendiks, kuna see ei erita allergeene ega hallita. Nii on tegemist ideaalse variandiga neile, kel on väikesed lapsed või kelle tervis on allergeenidele tundlik. Samas võtab teadlik tarbija arvesse, et vahu tootmiseks on kasutatud toorainena naftat. Tootmine ise on keskkonnale ohutu, eraldamata atmosfääri CO2-te.

Alternatiivina on tselluvill valmistatud 80% ulatuses taastoodetavatest materjalidest. Nende kahe toote omaduste võrdlemisel selgub siiski, et PUR vahu ökoloogiline jalajälg on pigem väiksem, olles püsivam ja võimaldades vältida kütmise ja jahutamisega seotud heitgaase. Nõnda on PUR vaht ideaalne valik ka passiivmaja ehitusel, millel on tavamajaga võrreldes kuni kümme korda väiksemad küttekulud. Kombineerituna madalamate energia- ja hoolduskuludega, võib PUR vaht olla teile sobivaim variant.

Omadused PUR vaht Teised isoleerimisvahendid
Hind Kallim välja osta Pikem paigaldusprotsess
Paigaldusprotsess Nõuab eritingimusi Paindlikumad ilma suhtes
Tootmine Tooraine nafta Tselluvill taastoodetud
Püsivus Püsib stabiilsena Materjali omadused võivad muutuda

Võta ühendust Aldrehtiga

Võta ühendust meie soojustuskonsultandiga, et saada just sinu objektile vastav pakkumine.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top