PUR vahuga soojustamine

Kodustiil2022 hooaeg

Nurgakivi2020 hooaeg

Nurgakivi2020 hooaeg

Nurgakivi2021 hooaeg

Nurgakivi2021 hooaeg

Naabrist parem2020 hooaeg

Naabrist parem2020 hooaeg

Polüuretaan ehk PUR soojustusAldreht OÜ

Meil on pikaajaline kogemus ehitusvaldkonnas ning ettevõttes töötavad oma ala kvalifitseeritud asjatundjad. Oleme teostanud palju erinevaid objekte ning suudame pakkuda kvaliteeti, mis rahuldab ka kõige nõudlikumad tellijad.

Miks polüuretaan-, ehk PUR-vaht?

 • Parima soojapidavusega
 • Kiiresti paigaldatav
 • Keskkonnale sõbralik
 • Energiakulusid vähendav
 • Suurepärase nakkuvusega
 • Müra summutav

Avatud või suletud pooridega PUR vaht?

Katuslae PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Soojustuskihi soovituslik pakkumine eluruumide soojustusvajaduste täitmiseks on:  avatud pooridega vaht-200-400mm, suletud pooridega vaht-150-200mm. Aluskihi valik, mille peale vaht lastakse, on tihti soojustuse paigaldamise ajaks valitud katuse ehituse käigus, kuid kui on valikuvõimalusi, siis soovitame vaht lasta nt tuuletõkkeplaadile või muule sarnasele materjalile, teatud tingimustes sobib vahu laskmine ka hingavale aluskattele.

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Vundamendid, soklid- soojustatakse väljastpoolt, soovituslik kihi paksus 100mm, sügavamal, kui 1m võib soojustuskihi paksus olla ~ 80mm. Täiendava hüdroisolatsiooni vajadus soojustuse peale sõltub maja asukohast, pinnasest ja sadevetest, trenaazi olemasolust jne.

Siin tuleb lahendus leida iga objekti puhul lähtuvalt asjaoludest. Olenemata üldisest soojustuse paigaldamise normist, kasutame nt maakiviseinte soojustamisel seestpoolt soojustuse lahendust. Suletud pooridega soojustamise kihi paksus ~100mm.

Lagede ja pööningute PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Soojustuskihi paksused ja muud iseärasused lahendame iga objekti puhul asjaolusid arvestavalt.

Vaheseinad soojustatakse enamjaolt heli summutamiseks, valdavalt avatud pooridega PUR vahuga, sest materjali heliisolatsiooni omadused on parimad.

Erisoovide korral pöördu alati Aldrehti konsultandi poole ja leiame sobiva soojustuslahenduse.

Kas PUR vaht on ka süstitav ehk injekteeritav?

Parimaid tulemusi saab põrandate alla või siis maja välisperimeetri injekteerimisel, kui tühi õhuvahe põrandate all on vähemalt  50mm. Selline soojustusviis sobib vanemate majade puhul, kus põrandate alused on eelnevalt soojustamata või soojustuskiht on nn „ära vajunud“.  Injekteerimisest on abi ka juhtudel, kui ülemise korruse helid segavad alumise korruse rahu-vaht summutab läbikostvust.

Põhjalikum info soojustuse asjatundjale:

Madala tihedusega avatud pooridega vaht on kerge ja pehme vaht, mille U-väärtus on alates 0,030 W/mK. Avatud rakkudegavaht pihustatakse vedelal kujul ja see paisub oma algsest mahust 120-kordselt.

Kiire paisumine tagab, et vaht jõuab seina, põranda ja katuse süsteemides
leiduvatesse pragudesse, lõhedesse, lünkadesse ja tühimikesse ning isoleerib need.

Avatud pooridega materjal on hingav ja sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Veel üks avatud vahu eelis on see, et see on pehme ja painduv ning väändub ja pöördub koos konstruktsioonielementidega, kuna need aja jooksul kuivavad,  säilitades sellega selle isoleeriva ja õhutiheda võime.

Täiuslik valik:

 • Maja välisseinad
 • Keldriseinad
 • Pööningud
 • Vahelaed
 • Teatriruumide, magamistubade, vannitubade ja pesuruumide heli juhtimine

Suletud pooridega vaht on suure tihedusega jäik vaht, mis moodustub kõvale pinnale ja mille U-väärtus on alates 0,02 W/mK. Suletud pooridega vaht pihustatakse vedelal kujul, see paisub 40 korda algsest mahust. Suletud pooridega vaht tagab niiskus- ja aurutõkke ning õhutõkke. Suletud pooridega vaht sobib väga hästi keldritesse, vundamentidele ja mahutitele, kus võib esineda püsivat niiskust. Suletud pooridega vaht võib suurendada ka konstruktsiooni tugevust kuni 300%.

Täiuslik valik:

 • Maja välisseinad
 • Keldriseinad
 • Pööningud
 • Põrandad
 • Vundamendid
 • Metallist ehitised
 • Betoonplaatide all
 • Ujulate korpused / hooned
 • Veinikeldrid
 • Külmhoid / jalutusjahutites käimine
 • Mahutid
24h vana 3 nädalat vana
Paisutusaine Tihedus λ10W/mK λ10W/mK
Pentaan 35-40 0,020 0,021 suletud pooridega
HFC-245fa 45-60 0,020 0,021 suletud pooridega
HFS-365mfc 45-60 0,021 0,022 suletud pooridega
CO2/vesi 45-60 0,023 0,030 suletud pooridega
CO2/vesi 28 0,028 0,034 osaliselt suletud pooridega
CO2/vesi 14 0,034 0,037 avatud pooridega
CO2/vesi 8 0,041 0,041 avatud pooridega

PUR-i saab kasutada temperatuurivahemikus -120°C – +140°C olenevalt süsteemist. Parim isolatsioonivõime on polüuretaanil mahukaaluga 45-60kg/m3. PUR valamisel tuleb meeles pidada, et tegemist on keemilise reaktsiooniga, mis kulgeb õieti vaid sobivatel tingimustel, seetõttu tuleb jälgida, et PUR valamise ajal ja ka 24h jooksul peale tööde lõpetamist ei tohi ümbritsev temperatuur olla alla +10 ºC ja õhu suhteline niiskus ei tohi ületada 90%. PUR-töid ei tohi teostada ka vihmase ilma korral. Isoleeritav objekt peab olema kuiv. Seega saab uretaanivalu teostada suvisel ajal kuiva ilmaga, talvel aga vaid köetavas ruumis. Vaid sellisel juhul on kvaliteet garanteeritud. Teistsuguste tingimuste korral tuleb kas oodata eeltoodud tingimuste saabumist või muuta isoleeritava objekti ümber valitsevat kliimat (näiteks ehitada isoleeritava objekti ümber telk ja kütta seda).

Kontaktivorm

  Võta ühendust meie soojustus konsultandiga, lepime kokku konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise.