PUR vahuga soojustamine

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

PUR vahuga soojustamine2024-06-18T14:20:49+00:00

Miks polüuretaan-, ehk PUR-vaht?

Millised on PUR vahu eelised?

Parima soojapidavusega

Polüuretaanvaht on üks kõige madalama soojusjuhtivusega soojustusmaterjale, tavaliselt vahemikus 0,020 kuni 0,025 W/(m·K).

Energiakulusid vähendav

PUR vaht moodustab pärast paigaldamist tiheda ja ühtlase kihina, mis aitab vähendada õhulekkeid. Õhutihedad hooned kaotavad vähem soojust läbi pragude ja vuukide, mis omakorda vähendab küte- ja jahutuskulusid.

Kiiresti paigaldatav

PUR vahtu saab paigaldada pihustamise teel, mis võimaldab katta suuri pindasid kiiresti ja ühtlaselt.

Suurepärase nakkuvusega

Suurepärane nakkuvus teeb pur vahust poolest, mis teeb sellest väga mitmekülgse ja tõhusa soojustusmaterjali.

Müra summutav

PUR vahul on avatud ja suletud pooridega struktuur, mis aitab neelata heli laineid. See tähendab, et heli lained kaotavad osa oma energiast, kui nad läbivad vahtu, vähendades seeläbi heli intensiivsust.

Mis on PUR vaht ja kuidas seda kasutatakse?

PUR vaht ehk polüuretaanvaht on moodne soojustusvahend. Polüuretaan tekib kahe keemilise elemendi ehk polüooli ja isotsüanaadi reageerimisel. Kuigi asjatundmatule silmale võib PUR vahuga soojustamine näida keerulise protsessina, siis tegelikkuses on see küllaltki lihtne protseduur.

Polüuretaanvaht segatakse objektil spetsiaalse masinaga kokku ning seejärel on seda võimalik kasutada kahel viisil: pihustada seinale või süstida seina sisse. Oma algolekus vedel PUR vaht hakkab käitlemise järel paisuma, mis tagab selle väiksematesse pragudesse jõudmise. Sisuliselt on PUR vahuga soojustamine ehitise õhukindlaks muutmine. Sealjuures on võimalik teha vahet kahel erineval PUR vahu tüübil – avatud ja suletud pooridega. Neid kahte eristab vahu tihedus. Kui Sinu valikuks on langenud PUR vahuga soojustamine, siis ongi vaja teha selgeks, kumb variant Sinu objektile paremini sobib.

Miks kasutada PUR vahtu ning palju see maksab?

Miks siiski valida polüuretaanvaht? PUR vahu hind on küll mõnevõrra kallim, kuid sellel on mitmeid eeliseid teiste niinimetatud traditsioonilisemate soojustusvõimaluste ees.

Eelkõige võib välja tuua, et see on väga hea soojapidavusega ning kiiresti paigaldatav. PUR vahuga soojustamine on keskkonnale sõbralik ning vähendab energiakulusid. Kuna PUR vaht jäigastub, siis muudab see ka Su ehitise konstruktsioonid tugevamaks. See ei vaju ega tõmbu kokku ning kaitseb Su ruume seente ja hallituse eest. Lisaks on see mürasummutav, mis on tänapäevases lärmakas maailmas tõeline eelis.

Need on kõigest mõned PUR vahuga soojustamise plussid. Võta meiega ühendust – leiame Sulle meelepärase lahenduse ning räägime teistestki eelistest ja polüuretaanvahu spetsiifikast. Kindlasti räägime ka sellest, kui palju maksab PUR vahuga soojustamine – hind kujuneb mitme teguri koosmõjul, mille üksikasjad räägime enne pakkumise tegemist läbi. Näiteks kujuneb PUR vahu ruutmeetri hind vastavalt ka sellele, millist tüüpi vahtu kasutatakse.

pur-vahuga-soojustamine
Suletud pooridega polüuretaanvaht (PUR)2024-06-17T16:43:12+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega polüuretaanvaht PUR2024-05-29T08:12:48+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Usaldusväärne soojustaja kogu Eestis!

Kvaliteetne PUR vahuga soojustamine igas Eestimaa nurgas.

Võta ühendust meie soojustus konsultandiga, lepime kokku konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise.

Seinte soojustamine

PUR vahuga seinte soojustamine on üks kiiremaid ja kuluefektiivsemaid soojustusvariante.

Hind alates 75 eur/m3

Vundamendi soojustamine

Vundamendi soojustamine vahuga on hea valik ka siis, kui vundamendi pind on ebatasane.

Hind alates 75 eur/m3

Fassaadi soojustamine

Fassaadi soojustamine kvaliteetse PUR-vahuga garanteerib märkimisväärse kokkuhoiu.

Hind alates 75 eur/m3

Katuse soojustamine

Soojustamine PUR vahuga sobib igasuguse kujuga ning erinevast ehitusmaterjalist katusele.

Hind alates 75 eur/m3

Põranda soojustamine

Halva või puuduva soojustusega põrand on üks suurimaid soojuskao allikaid.

Hind alates 75 eur/m3

Lagede soojustamine

Vahelagede PUR vahuga soojustamise täiendavateks hüvedeks on heliisolatsioon ning tuletõkestus.

Hind alates 75 eur/m3

Go to Top