Seinte süstimine PUR vahuga – kortermaja soojustamine

AldrehtPur - Pur vahuga soojustamine

Vanade korterelamute soojustamine on Eestis hetkel väga aktuaalne teema, kuna paljud hooned on ehitatud ajal, mil soojustustehnoloogiad olid veel vähearenenud või puudulikud. Nende hoonete energiatõhusus on madal, mis tähendab kõrgeid küttekulusid ja ebamugavusi elanikele. Üks uuenduslik ja tõhus meetod, mis on viimastel aastatel populaarsust kogunud, on seinte süstimine PUR-vahuga. See meetod pakub mitmeid eeliseid traditsiooniliste soojustusmeetodite ees ja on eriti sobiv vanadele korterelamutele.

Mis on PUR-vaht?

PUR-vaht ehk polüuretaanvaht on tugev, kerge ja efektiivne soojustusmaterjal, mida kasutatakse laialdaselt ehitussektoris. Seda saab pihustada või süstida erinevatesse struktuuridesse, kus see paisub ja moodustab tiheda, õhukindla barjääri. PUR-vaht on tuntud oma suurepäraste soojustusomaduste ja mitmekülgsuse poolest.

Kuidas toimib süstimine PUR-vahuga?

PUR-vahu süstimine toimub järgmiselt:

  1. Ettevalmistus: Enne tööde alustamist kontrollitakse hoone konstruktsiooni ja tehakse kindlaks kohad, kuhu vahtu süstida. Tavaliselt on need seinte või lagede õõnsused ja tühimikud.
  2. Avauste tegemine: Vajalikesse kohtadesse puuritakse väikesed avad, mille kaudu PUR vahtu süstida.
  3. Vahu süstimine: Spetsiaalse varustuse abil süstitakse vahtu õõnsustesse. Vaht paisub kiiresti, täites kõik tühimikud ja moodustades ühtlase soojustuskihi.
  4. Avauste sulgemine: Pärast vahu tardumist suletakse avad ja tehakse vajadusel viimistlustööd, et taastada seinte või lagede algne väljanägemine.

Eelised vanade korterelamute soojustamisel PUR-vahuga

  1. Tõhus soojusisolatsioon: PUR vaht on suurepärane soojustusmaterjal, millel on madal soojusjuhtivus. See aitab oluliselt vähendada soojuskadu läbi seinte, põrandate ja lagede, parandades hoone energiatõhusust.
  2. Õhutihedus: PUR vaht moodustab tiheda, õhukindla barjääri, mis takistab õhu lekkeid ja aitab säilitada ühtlast siseõhu temperatuuri.
  3. Kiire paigaldus: Süstimine PUR-vahuga on kiire ja tõhus meetod. See võimaldab soojustustöid teostada minimaalse ajaga ja häirimata oluliselt elanike igapäevaelu.
  4. Sobiv keerulistele struktuuridele: PUR vahtu saab süstida ka raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse, mis teeb selle ideaalseks vanade ja keerukate konstruktsioonidega hoonete soojustamiseks.
  5. Müra summutamine: Lisaks soojustusele pakub PUR vaht ka heliisolatsiooni, vähendades väljast tulevat müra ja parandades elukeskkonna mugavust.
  6. Niiskustõke: PUR vaht toimib ka tõhusa niiskustõkkena, vähendades hallituse ja niiskuskahjustuste ohtu.

Ära küta tühja

Vanade korterelamute soojustamine on oluline samm energiatõhususe parandamiseks ja elukvaliteedi tõstmiseks. Süstimine PUR-vahuga on innovatiivne ja tõhus meetod, mis pakub mitmeid eeliseid traditsiooniliste meetodite ees. PUR vahu suurepärased soojustusomadused, kiire paigaldus teevad sellest ideaalse lahenduse vanade hoonete renoveerimiseks. Nii saab Eestis muuta oma vanad korterelamud energiasäästlikumaks ja mugavamaks elukeskkonnaks.

Võta ühendust meie soojustus konsultandiga, lepime kokku konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise. Pakume 0% intressiga järelmaksu eramajadele kuni üheks aastaks!

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega polüuretaanvaht (PUR)2024-06-17T16:43:12+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega polüuretaanvaht PUR2024-05-29T08:12:48+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top