PUR vaht soojustus ka kõige nõudlikumatele kasutuskohtadele

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

Pur vahuga seinte soojustamine

EKOSPRAY® kahekomponentsed PUR vahud

Aldreht kasutab EKOSPRAY® kahekomponentseid PUR vahte, mis on üle 40 aasta taganud kvaliteetse isolatsiooni ka kõige nõudlikumatele kasutuskohtadele.

EKOSPRAY® PUR vaht isolatsioon on kõige tihedam ja tõhusam isolatsioon, mis toimib ühtaegu nii aurutõkke, soojustuse kui tuuletõkkena. EKOSPRAY® PUR vaht nakkub kõigi pindadega, moodustades veekindla kihi kõikvõimalikele tarinditele – katusealustele, aluspõrandatele ja seintele. Kõrge niiskuskindluse tõttu sobib toode ideaalselt aluspõrandate isoleerimiseks kõige alumisest tasandist alates, nagu ka sokli täiendavaks isoleerimiseks. Seda saab pihustada ka ebatasastele pindadele, seega pole alustarindi tasandamine vajalik.

Juba PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

PUR vahuga soojustamine pikendab oluliselt hoone eluiga

EKOSPRAY® PUR vahu valimine renoveerimisprojektide ja soojustustööde jaoks, vanade hoonete korral:

 • tõstab hoone väärtust;
 • vähendab küttekulusid;
 • muudab elutingimused mugavamaks;
 • pikendab oluliselt hoonete eluiga.

Pihustatav polüuretaan ehk PUR vaht on konkurentsivõimeline ja usaldusväärne lahendus ka renoveerimisprojektidega töötavate ehitajate jaoks. Tänu kindlale nakkumisele on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks ka näiteks piiratud juurdepääsuga aluspõrandate isoleerimisel.

PUR vaht soojustus – parim lahendus ka vanemate hoonete jaoks

Kuivõrd PUR vaht levib tihedalt, ühtlaselt ja vuugivabalt erikujulistel pindadel ega nõua seetõttu tarindite silumist, tihendamist, kinnitamist ega toestamist, vähenevad renoveerimistööde kulud ning tarindite projekteerimine muutub kiiremaks ja lihtsamaks. Hea näide on renoveerimist nõudvad maakivist vundamendi ja soklid. PUR vahu saab kohe ebaühtlasele pinnale pihustada, vajaduseta pind eelnevalt tasandada.

EKOSPRAY® PUR vahu abil saab soojustada renoveerimist vajavad vanad hooned, et need vastaksid tänapäevastele energiatõhususe standarditele. Lisaks sellele, et hoone soojapidavus paraneb kordades, toimib isolatsioonikiht tuule- ja aurutõkkena. Niiskuskindluse osas muutub konstruktsioon ühtaegu niiskuskindlaks ja energiatõhusaks. Erinevates variantides teostatult võib polüuretaanvaht toimida aurutõkke, tarindi tugevduse või kuuma ja külma eest tõhusalt kaitsva isolatsioonimaterjalina.

Pihustataval PUR-isolatsioonil on kõik polüuretaani pakutavad eelised ning võrreldes traditsioonilisemate soojustusmaterjalidega on sel ka palju kasulikke lisaomadusi:

 • Kõige tõhusam isolatsioonimaterjal turul: täielikult läbitungimatu, nakkub ebakorrapäraste pindadega ja pakub suurepäraseid isolatsiooniomadusi. Soojusülekande λ arvutuslik väärtus on 0,025 W/mK > 120 mm paksuse isolatsiooni korral.
 • Hea niiskuskindlusega.
 • PUR vaht ei mädane, hallita ega rikne.
 • Täielikult läbitungimatu: EKOSPRAY® PUR vahuga isoleeritud tarindi õhu infiltratsiooni väärtus on 0 l/h, samas kui teiste isolatsioonimaterjalide korral jääb see tavaliselt vahemikku 1-15 l/h.
 • Ei sisalda mobiililevi ja soojustusomadusi mõjutavat alumiiniumfooliumi.
 • Vastupidav ja kujukindel: peab tarindi koosseisus vastu üle 100 aasta nii isolatsioonivõime kui ka kujukindluse osas.
 • Suurepärased tugevusomadused: kerge isolatsiooni survetugevus on 100-200 kPa.
 • Kõrgeimast klassist kuumakindlus- ja tulekaitseomadused: EKOSPRAY® PUR vaht on isekustuv ja selle pind söestub, takistades tule levikut ning taassüttimist. Pidev kuumuskindlus on +90C. Tule levikut aeglustava värvi kasutamisel isoleeritud tarinditel saavutatakse tulekindlusklass C-s2,d0; pihustatava kiudtsemendipõhise tule levikut aeglustava kihiga katmisel kehtib tulekindlusklass B-s1,d0.
 • EKOSPRAY® PUR vaht on lõhnatu. Toode vastab heitkoguste klassifikatsiooni rangeimatele M1 nõuetele. Katsed sooritatakse 28 päeva vanuse tootega.
 • Füsioloogiliselt on polüuretaanisolatsioon kahjutu ja keemiliselt neutraalne.
 • Keskkonnasäästlik ja -sõbralik valik: EKOSPRAY® PUR vaht isolatsioon säästab energiat hoone kogu tööea jooksul. Tööea lõpus saab isolatsioonimaterjali energiajäätmena põletada või ringlusse võtta.

PUR vahud on turvaline ja tõhus valik nii vanade eramajade renoveerimiseks ning lisasoojustamiseks kui ka passiiv- ja madalenergiamajade soojustamiseks. Vanades eramajades (nt palkmajad) on PUR vahu abil lihtne moodustada vanade karkassikonstruktsioonide pinnale kompaktne isolatsioonikiht, mis toimib samas ka tarindite toena.

PUR vahuga soojustamine tõstab hoonete elutingimused ja energiatõhususe tänapäevaste nõuete tasemele. Tänu oma soojustusvõimele sobib PUR vaht suurepäraselt ka kaasaegsete passiiv- ja nullenergiamajade soojustamiseks. Sobib kasutamiseks kõigi karkassimaterjalide korral: betoon, tellis, puit ja teras.

Tee faktidele tuginev otsus

PUR vaht on tõhus ja mitmekülgne soojustusmaterjal, millel on palju eeliseid. Levinud müüdid selle kohta võivad olla eksitavad, kuid faktidele tuginedes saab teha teadlikke otsuseid.

Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top