Kortermaja soojustamine PUR vahuga

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

Kortermaja soojustamine PUR vahuga

Kortermajade soojustamine on Eestis praegusel ajahetkel oluline teema. Seda seetõttu, et enamik siinseid kortermaju on ehitatud nõukogude ajal ehk aastatel 1960-1990. Hooned on enamasti väikeste probleemidega ning ei vasta tänapäeva nõuetele. Seda nii soojapidavuses kui ka sisekliimas. Nõukaaegsete paneelmajade soojapidavus võib olla isegi 5 korda madalam kui tänapäeva ettekirjutused nõuavad. Räägime lähemalt, kust kaudu enamasti kortermajast soojus väljub, kuidas soojustamine aitab ning miks on PUR vaht vanade majade jaoks parim variant.

Kuidas kortermaja soojust kaotab?

Peamiselt kaotavad vanad paneelmajad soojust väliste seinte, katuse, väliuste, akende ja keldripõranda kaudu. Ligi 30% soojusest väljub korteritest akende ja uste kaudu. Ülejäänud väljub kortermaja seinte, katuse ja põranda kaudu. Kogu soojuskadu saab vähendada nii uste ja akende väljavahetamisega kui ka pindade soojustamisega.

Kõige parema ja soojema tulemuse saad PUR vahuga. Miks? See on väga huvitav materjal, kuna leiab üles kõik maja väiksemadki õhuaugud, kust võib külma sisse puhuda. Tänu oma koostisele võtab see täpselt sellise kuju nagu vaja on, seega pind võib olla ükskõik kui praguline või auguline – maja saab ikka soojaks.

Soojustamine aitab vähendada küttearveid

Oluline on märkida, et kortermaja soojustamine aitab kokku hoida kogu kortermaja küttekulude arveid. Inimesed ei pea enam hirmuga talve ootama, sest tuul puhub seinast läbi ning küttearved jätavad eelarvesse suure augu. Kvaliteetse soojustamise tulemusena võivad küttearved väheneda lausa 45-50%. Vähendades küttele kuluva soojusenergia hulka, väheneb ka üldine negatiivne mõju keskkonnale.

PUR vaht on soojustamiseks ideaalne variant

Kui tuua esile üks soojustusmaterjal oma paindlikkuse poolest, siis see on kindlasti PUR vaht. PUR vaht on usaldusväärne nii tavaehituses kui ka hoonete puhul, kus traditsioonilised soojustusvahendid jäävad hätta. Toome välja PUR vahu omadused, mis mängivad olulist rolli kortermaja parema soojapidavuse saavutamiseks.

Tasemel soojustusvõime. PUR vahu puhul võib oodata ka väiksemast soojustuskihist väga head soojapidavust. Näiteks saab vahuga maja 50% soojemaks kui villaga. See teebki materjali asendamatuks abiliseks objektidel, kus on eesmärk olemasolev pind võimalikult hästi säilitada.

Täidab kõik tühimikud ja praod. Materjali paigaldamisel see paisub ja täidab kõik mõrad, praod ja väiksed augud. See muudab PUR vahu sobivaks ka keerukate konstruktsioonide soojustamisel, kus pind on vigane või ebatasane.

Vastupidav niiskusele ja hallitusele. Vahtu saab kanda pea igale pinnale ja igas keskkonnas. See ei lagune aja jooksul ning säilitab oma omadused. Sobib hästi keldrite ja vundamentide soojustamiseks.

Kortermaja soojustamine PUR vahuga süstides

PUR vahuga saab teha sellist huvitavat tehnikat nagu pindade süstimine, mis on väga hea variant vanemate kivimajade soojustamiseks. Vahuga süstimine on parim lahendus, kui tahetakse saada maja soojemaks ja tuulekindlamaks, kuid ei soovita konstruktsioone lahti võtta. Tänu sellele on see ka taskukohasem variant. Kui terve maja renoveerimiseks kulub ca 400 000 eurot, siis ühe kortermaja vahuga süstimine läheb maksma kuni 20 000 eurot.

Süstimine töötab meetodil, kus konstruktsioonide avamise asemel puuritakse 0,5-1 meetri tihedusega avad ning süstitakse vahtu seintes olevatesse õõnsustesse. Selline õhuvahede täitmine annab kuni 50% parema soojapidavuse, säilitades samal ajal hoone fassaadi. Lisaks on kogu protsess väga kiire ning keskmine kortermaja süstitakse 4-5 päevaga.

PUR vaht lahendab kortermaja soojustamise mure

Kuna suurem osa majadest on ehitatud nõukogude ajal ning soojus neil sees hästi ei taha püsida, siis tuleb leida lahendus. Vanade kortermajade puhul on ideaalseks variandiks PUR vaht, millega saab soojustada nii konstruktsioonide alt kui ka pindasid süstides. Täites kõik õhuvahed, suureneb maja sooja- ja tuulekindlus. See omakorda aitab kokku hoida inimeste küttearveid.

Aldreht pakub Eesti esimest 0 intressiga järelmaksu kuni kaheks aastaks. Tahame muuta eestlaste kodud soojaks ja hubaseks kohaks, kus oleks mõnus olla ka külmal perioodil. Võta meiega ühendust.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top