PUR vaht ja PUR vahuga soojustamine

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

AldrehtPur

Mis on PUR vaht?

PUR vaht on kaasaegne ja üks efektiivsemaid viise hoone soojustamiseks. Selle pealekandmisel ulatub see ka kõige väiksemate vahedeni. PUR vaht tagab maja püsiva ja kahjustustekindla soojustuse, tehes elamise mugavaks ja vähendades küttearveid.

PUR vahuga soojustamist iseloomustab kiire paigaldus ja kõrge efektiivsus. Ehk siis põhimõtteliselt minimaalse vaevaga maksimaalne tulemus.

PUR vahuga soojustamine

PUR vahtu saab kasutada soojustades: vundamente, sokleid, siseseinu, vaheseinu, fassaade, pööninguid, katusealuseid, katuseid ja ka muid ebatraditsioonilisemaid objekte. Praktiliselt kogu maja.

Miks PUR vahuga soojustamine?

  • Parima soojapidavusega
  • Kiiresti paigaldatav
  • Keskkonnale sõbralik
  • Energiakulusid vähendav
  • Suurepärase nakkuvusega
  • Müra summutav

Teiste soojusisolatsioonimaterjalide eelised ja puudused toetavad väidet, et maja soojustamine villa või penoplastiga ei too alati parimat tulemust. PUR vahu puhul on eeliste loetelu väga pikk.

PUR vaht peab sooja kõige paremini. Selle materjali soojusisolatsiooniomadused on ligi 50% kõrgemad kui teistel soojustumaterjalidel. PUR vahuga saab kõrvaldada kõik külmasillad, blokeerides soojuse väljapääsu pragudest ja lõhedest. See võimaldab hoida maja soojana talvel ja jahedana suvel.

PUR vahul on madal soojusülekandetegur λ, mis teeb sellest parima soojusisolatsioonimaterjali. Materjal on hästi maapinnaga nakkuv, kahjustuste suhtes vastupidav ja ülikerge – ei koorma üle hoone konstruktsiooni. Lisaks on vahtplastist isolatsioon 100% ohutu allergikutele ja loomadele. See ei tekita tolmu, ei sisalda allergeene ega kahjulikke gaase. PUR vaht säilitab kõrge soojusisolatsiooni taseme aastaid.

PUR vahuga on väiksemad kulutused maja küttele. PUR vahuga soojustamine aitab oluliselt vähendada elektri- ja küttekulusid. PUR vahu tulemust saab edaspidi näha igakuisel väiksemal küttearvel.

PUR vahtu on lihtne ja kiire paigaldada. Variant on osta ka ise PUR vaht pudelis, aga seda ei ole mõistlik teha, kui pinnad on suuremad kui üksikud praod. Saab lihtsalt kutsuda spetsialistid kohale, kes kiirelt “vahustavad seinad soojaks”. Protsess on mitu korda kiirem kui villaplaatide tellimine ja seina panek.

Pinnad, kus pole PUR vahule vastast

Konkreetsete pindade puhul on PUR vahul konkurentsitu eelis. Nt pööningud. PUR vaht kohandub suurepäraselt kaldus ja keerulisema ligipääsetavusega kohtadega. Tänu paisumisele läheb vaht ka kõige väiksematesse pragudesse, takistades külmasildade teket. Erinevalt teistest isolatsioonimeetoditest, saab PUR vahuga teha kaldlaed ja kitsad pinnad ideaalselt isoleerituks, tegemata kompromisse.

Teised pinnad, mis on ideaalsed PUR vahule:

  • Maja välisseinad
  • Keldriseinad
  • Pööningud
  • Vahelaed
  • Teatriruumide, magamistubade, vannitubade ja pesuruumide heli juhtimine

PUR vahuga soojustamise negatiivne külg

Hinnatundliku tarbija jaoks võib puuduseks osutuda selle hind. Võrreldes teiste meetoditega võib see tunduda liiga kallis. Samas on ta ka kvaliteetsem ja tõhusam ning paari aastaga toob see selle esialgu suurema investeeritud summa tagasi.

Koostöö Aldrehtiga

Võta ühendust meie soojustuskonsultandiga, lepime kokku konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise.

Aldrehti meeskond on saanud tootjapoolse väljaõppe, et tagada parimad lahendused ja kvaliteet. Oleme soojustanud kõikvõimalikke hooneid ja meil töötavad oma ala kvalifitseeritud asjatundjad. Aldrehtiga on võimalik saada Euroopa tippkvaliteet Eestist.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top