PUR vahu paigaldamine: edukas töö samm sammult

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

pur vaht ja tulekindlus

PUR vahuga soojustamine on üks kõige kiiremaid ja efektiivsemaid viise hoone isoleerimiseks. Et saada täpsemalt aru, mis samme see töö endas hõlmab, selgitame siin artiklis ülevaatlikult lahti kogu protsessi.

Ettevalmistus

Iga korraliku isoleerimistöö aluseks on hea ettevalmistus. See eeldab, et soojustust vajav objekt on korrektselt ette valmistatud ning ükski töö ei ole jäetud tegemata. Veendu, et kõik vajalikud kommunikatsioonid, nagu vesi, elekter ja kanalisatsioon, oleksid õigesti veetud ning paigaldatud. Vaata üle, et paigaldatav pind oleks lahtisest materjalist puhas ja niiskusest vaba. Niiskus võib mõjutada PUR vahu toimet, andes ebasobiva tulemuse. Kui paigaldus toimub õues, siis võtame arvesse ka tulevaid ilmastikutingimusi.

Paigalduse lihtsustamine

PUR vahu paigaldamiseks kasutatakse spetsiaalset masinat. See masin vajab korralikku jõudlust. Hea on varakult välja vaadata elektrikapist 3-faasiline pistik, mis tagab masina sujuva töö. Tasub meeles pidada, et paigaldusbrigaadil peab olema hea ligipääs hoone ja elektrini.

Koristamine on samuti oluline osa. Pärast PUR vahu paigaldust, lõikab tehnik spetsiaalse lõikemasinaga PUR vahu ülejäägid ära, et need ei oleks viimistluskihi paigaldusel ees. See tekitab suurel hulgal prügi. Lihtsamaks koristuseks asetatakse põrandale suur kile, mida on hiljem lihtne kokku rullida.

Kui võimalik, eemaldada kõik esemed ruumist enne, kui seda hakatakse isoleerima. Nii on tehnikutel rohkem ruumi oma tööd teha. Kui esemete liigutamine ei ole võimalik, siis kata need korralikult kilega, et PUR vaht neid ei kahjustaks. Samuti tuleks katta ka aknad, uksed ja juba viimistletud pinnad, mis ei tohiks kahjustada saada.

Paigalduspäev

Oled kokku leppinud paigalduspäeva ja juba näed tööbussi enda juurde sõitmas. See on nüüd see moment, kus võid rahus hinge tõmmata ja lasta ekspertidel töö ära teha.

Need on eduka paigalduse juurde kuuluvad sammud:

  1. Elektriühenduse loomine
  2. PUR masina ja vedelike ülesseadmine
  3. Objekti ülevaatamine ja riietumine
  4. Voolikute vedamine ja test pritse tegemine
  5. Kiht-kihi haaval PUR vahu paigaldamine
  6. Lõikemasinaga ülejääkide eemaldamine
  7. Jääkide koristus, masina kokku pakkimine ja lahkumine. Aldrehti meeskonna üks tugevus on see, et alati on objekt pärast soojustamist puhas.

Pärast edukat paigaldust

On valminud täielikult isoleeritud hoone. Vaht katab tihedalt igat poori ja nurgatagust. Paigaldus oli kiire ja korralik ning meeskond on juba lahkunud. Positiivse emotsiooni najal tuleks vaid aega võtta ning mõelda lõppviimistlusele.

PUR vahu paigaldusel on ülimalt oluline professionaalne paigaldusmeeskond, et saavutada parimat tulemust. Jälgides eespool mainitud samme, võid muretult nautida kõiki PUR vahu paigaldusest saadud hüvesid oma uues hoones.

Võta ühendust meie soojustus konsultandiga, lepime kokku konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise. Kui materjali valik on tehtud ja sobiv soojustuslahendus leitud, teeb Aldreht sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top