pur vahuga soojustamine

Polüuretaanvahu ehk PUR vahuga kodude ja teiste hoonete isoleerimine on muutumas üha populaarsemaks. PUR vaht on hea valik, kuna tagab võrreldes teiste isoleerimisvahenditega parima soojapidavuse ning täidab paisudes kõik praod, hoides ära külmasilla tekke. Lisaks paigaldatakse seda reeglina õhema kihina kui villa, saavutades seejuures samaväärse soojapidavuse.

Seetõttu sobib PUR vaht eriprojektide jaoks, kus soojustuskihi jaoks ruumi napib. Siiski tasub nutikal tarbijal pidada meeles ka teiste soojustusmaterjalide eeliseid. Erinevate lahenduste maksumuse ja paigaldusprotsessi võrdlemine ning nende plusside ja miinuste selgekstegemine võimaldab langetada kaalutletud ja kalkuleeritud valiku ning tagada parima tulemuse.

Rahvasuu räägib, et PUR vahu hind on kõrge

Esmapilgul võib PUR vahu hind tunduda krõbe – võrreldes villaga on selle kuupmeetri hind märksa kõrgem. Seejuures on PUR vahuga isoleerimisel aga mitmeid eeliseid, mis võimaldavad pikas perspektiivis säästa.

  • Kompaktne isolatsioonikiht.
  • Vuugivaba ja tugev.
  • Toimib aurutõkkena.
  • Vahtmaterjal ei mädane, hallita ega rikne.
  • Isolatsioonikihi paksust saab kohandada.
  • Sobib nii uusehitistele kui ka renoveerimistöödel.
  • Eriti efektiivne kohtades, kus traditsiooniline soojustus ei ole võimalik.
  • Väheneb külmasildade esinemine ja paraneb hoone energiatõhusus.
  • Hoone temperatuur püsib kütmisel ja jahutamisel ühtlane.
  • Hoone helisummutusomadused paranevad.
  • Õhulekked kaovad.
  • Kõrge niiskuskindlusega.
  • Soojustuskihi paksus ajas ei muutu.
  • Kahjurite või näriliste jaoks puudub toiteväärtus.
  • Nakkub kõiki pindadega.
  • Täidab kõik õõnsused.

Teiste isoleerimisvahendite kasutamisel on võimalik paljud tööd ise ära teha, hoides esialgse rahalise investeeringu väiksemana. Pikas perspektiivis võimaldab PUR vahuga soojustamine aga rohkem säästa. PUR tagab väga hea isolatsiooni ning materjal ise on püsiv, kaotamata aja möödudes oma omadusi. Kui eelarve ei võimalda väljaostmist, tasub kaaluda järelmaksu varianti. Aldreht võimaldab esimesena Eestis 0-intressiga järelmaksu kuni kaheks aastaks.

PUR vahu paigaldus eeldab sobivaid tingimusi

PUR vahu paigaldus eeldab sobivaid tingimusi. Nii võib kehva ilma puhul töö edasi lükkuda. Kui ümbritsev temperatuur on alla +10 ºC või õhuniiskus üle 90%, tuleb paigalduse ajaks ja järgnevaks 24 tunniks tekitada sobivad tingimused: sisetööde puhul tuleb kütta ruum soojaks ning välistes oludes luua vastav kliima telkide ja küttekehadega. Kui isolatsiooni tagamisega on kiire või remonti tuleb teha talvisel ajal, tasub vaadata teiste soojustusmaterjalide poole nagu vill või EPS plaat.

PUR vaht on keskkonnasõbralik

PUR vaht on nimetatud Maailma Astma Fondi poolt ohutuks vahendiks, kuna see ei erita allergeene ega hallita. Nii on tegemist ideaalse variandiga neile, kel on väikesed lapsed või kelle tervis on allergeenidele tundlik. Samas võtab teadlik tarbija arvesse, et vahu tootmiseks on kasutatud toorainena naftat. Tootmine ise on keskkonnale ohutu, eraldamata atmosfääri CO2-te.

Alternatiivina on tselluvill valmistatud 80% ulatuses taastoodetavatest materjalidest. Nende kahe toote omaduste võrdlemisel selgub siiski, et PUR vahu ökoloogiline jalajälg on pigem väiksem, olles püsivam ja võimaldades vältida kütmise ja jahutamisega seotud heitgaase. Nõnda on PUR vaht ideaalne valik ka passiivmaja ehitusel, millel on tavamajaga võrreldes kuni kümme korda väiksemad küttekulud. Kombineerituna madalamate energia- ja hoolduskuludega, võib PUR vaht olla teile sobivaim variant.

Tee faktidele tuginev otsus ja soojusta PUR vahuga

Levinud müüdid PUR vahu kohta võivad olla eksitavad, kuid faktidele tuginedes saab teha teadlikke otsuseid.

Kui pihustatav PUR vaht sobib kokku teie kodu ja eelarvega, sõltub valitav tüüp sellest, mida soovite soojustada. Enne kui otsustad, võta ühendust meie soojustus konsultandiga ja tee faktidele tuginev otsus.

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
katusealuse soojustamine pur vahuga

Võib öelda, et pööningu ja katuse soojustamine on üks olulisemaid etappe maja ehitamisel ja renoveerimisel. Milline soojustus oleks siis parim?

pur vaht   mineraalvill   tselluvill

PUR vaht (polüuretaanvaht), mineraalvill ja tselluvill on kõik levinud soojustusmaterjalid, millel on erinevad omadused ja [...]

soojustamine talvel

Professionaalse töövõtjana kasutame ainult parimat PUR vahtu. Õige talvine PUR vaht ja õiged töövõtted tagavad, et soojustamine talvel on jätkusuutlik ja tõhus.

PUR vahu süstimine ja pihustamine

Juba pikka aega on Aldreht OÜ soojustanud kodusid PUR vahuga injekteerimise (süstimise)- kui ka pihustamise meetodil nii Eestis kui ka Soomes. Teame, et PUR vahu süstimine ja pihustamine on traditsioonilistest soojustus meetoditest parem.

katuse lisasoojustamine pur vahuga

Katuse soojustamine on kahtlemata töö, mille vajalikkust ei saa alahinnata. Katuse kaudu läheb kaduma umbes 25% maja soojusest. Mida aga teha, kui pööningukorrus ei hiilga just kõige kõrgemate lagedega ning 30-40 cm villakiht oleks vähese ruumi tõttu mõeldamatu?

põranda soojustamine

Sageli on viletsas seisukorras just vanemate majade põrandad – need on külmad ja ebatihedad. Puudulikult soojustatud põrand on sageli ideaalne koht hallituse ja mädaniku tekkeks.

AldrehtPur   Pur vahuga soojustamine

Vanade korterelamute soojustamine on Eestis hetkel väga aktuaalne teema, kuna paljud hooned on ehitatud ajal, [...]

maja soojustamine

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]

kuidas muuta kodu energiatõhusamaks

Kodu energiatõhususe parandamise esimene samm on selge tegevusplaani koostamine. Kindlasti tasub kaasata ekspert, kes aitab tuvastada prioriteetsed tööd ning koostada vajaliku eelarve. Aldreht jagab viit peamist soovitust, kuidas muuta kodu energiasäästlikumaks.

katusealuse ruumi soojustamine

Korralik ja õigesti teostatud katusealuse ruumi soojustamine võib vähendada soojakadu kuni 30%. See tähendab ka seda, et suvel ei pääse liigne kuumus majja sisse, suurendades sellega meie elamismugavust.