katusealuse soojustamine pur vahuga

Maja soojustamine on täiuslik siis, kui ka katus ja katuse alune on hästi soojustatud. Võib öelda, et pööningu ja katuse soojustamine on üks olulisemaid etappe maja ehitamisel ja renoveerimisel. Halvasti või valede soojustusmaterjalidega teostatud soojustus võib tulevikus põhjustada soojakadu 30-40% ulatuses. Milline soojustus oleks siis parim?

Maja nullist ehitamisel või juba vana maja renoveerimisel pööratakse reeglina erilist tähelepanu energiatõhususele ja ka üldisele elamismugavusele. Sel põhjusel peaks olema koduomaniku jaoks, kes alustab uue maja ehitamist või vana maja renoveerimist, eesmärk tagada talvel soe ja suvel meeldivalt jahe kodu.

PUR vaht – Soojustusmaterjal, mis ühendab kaasaegsed tehnoloogiad

Soojustusmaterjali valides tasub tutvuda kaasaegse ja samal ajal juba paljude kutseliste ehitajate ja ehitusinseneride poolehoiu võitnud tehnoloogiaga. Lisaks laialdaselt kasutatavale mineraalvillale on populaarsust kogumas üks tõhusamaid isolatsioonimaterjale – polüuretaan pihustusvaht ehk PUR vaht (PU).

Turul olevate seda tüüpi lahenduste seas paistavad silma EKOSPRAY®  kahekomponentsed PUR vaht soojustusvahud. EKOSPRAY® soojustusvahud omavad praktiliselt kõiki kaasaegsetelt isolatsioonimaterjalidelt nõutavaid omadusi. Lisaks on neil ühed parimad soojusisolatsiooni omadused üldse.

Soojustusmaterjalide võrdlustabel

Soojustusmaterjalide võrdlustabel

Külmasillad hoone piirdes

Külmasillad on soovimatud kohad hoone piirdes, mille kaudu hoone talvel soojust kaotab. Suvel seevastu tungib välistemperatuur läbi selliste isolatsioonilünkade hoonesse. Külmasillad tekivad mitmel põhjusel:

  • Vale soojustusmaterjal: Kasutatakse materjale, millel puudub piisav soojusisolatsioonivõime.
  • Ebapiisav soojustus: Soojustusmaterjali paksus on liiga väike või see katab osa soojustatavast pinnast.
  • Valesti paigaldatud soojustusmaterjal: Paigaldustöödel tekivad vead, valesti lõigatud materjalid või ebaühtlane paigaldus.
  • Konstruktsioonilised erisused: Hoone konstruktsioonis on keerulisi ja raskesti ligipääsetavaid kohti, mida on keeruline või võimatu isoleerida traditsiooniliste soojustusmaterjalidega nt katuseservad.
  • Niiskusprobleemid: Niiskuse kogunemine soojustsmaterjali vähendab nende isolatsioonivõimet ja loob külmasildasid.
  • Vananev soojustus: Aja jooksul võivad soojustusmaterjalid vajuda, liikuda või laguneda, tekitades tühimikke ja külmasildasid.

Soojustamise käigus võib üldiselt tekkida kahte tüüpi külmasildasid: punkt- ja joonkülmasillad. Seetõttu on soojustusmaterjali valimisel oluline pöörata tähelepanu sellele, milline tehnoloogia suudab kõige paremini minimeerida külmasildade arvu isolatsioonikihis. EKOSPRAY® pihustatavad kahekomponentsed PUR vaht soojustusvahud omavad suurt eelist teiste soojustsusmaterjalide ees uuendusliku paigaldusmeetodi tõttu. Kohandatava paksusega isolatsioonikiht nakkub täiesti kindlalt ja vuugivabalt ebakorrapäraste ning erikujuliste seinakonstruktsioonidega ning tulemuseks on soojustus, kus ei esine külmasildasid. PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja soojustuse, mis kestab põlvest põlve 

katusealuse soojustamine pur vahuga

PUR vahu kasutamine pikendab oluliselt iga hoone eluiga

Uue maja ehitamisel või vana maja renoveerimisel eeldatakse ekslikult, et soojustsumaterjali algsed isolatsiooniomadused püsivad ajas muutumatutena. Traditsioonilised isolatsioonimaterjalid, mida on kasutatud juba aastaid, kipuvad aga aja jooksul vajuma ja lagunema. Selle tulemusena tekivad varem mainitud külmasillad. Lisaks meeldivad traditsioonilised soojustsusmaterjalid ka närilistele, kes rõõmuga sinna pesa ehitavad ja käike uuristavad. EKOSPRAY® pihustatavad kahekomponentsed PUR vahud nakkuvad aluspinnaga kindlalt ja tugevalt juba paigaldamise ajal. Seetõttu ei vaju ega liigu isolatsioonikiht paigast ka tulevikus ja eeliseid võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega on veelgi:

  • Kompaktne isolatsioonikiht.
  • Vuugivaba ja tugev.
  • Toimib aurutõkkena.
  • Vahtmaterjal ei mädane, hallita ega rikne.
  • Isolatsioonikihi paksust saab kohandada.
  • Sobib nii uusehitistele kui ka renoveerimistöödel.
  • Eriti efektiivne kohtades, kus traditsiooniline soojustus ei ole võimalik.
  • Väheneb külmasildade esinemine ja paraneb hoone energiatõhusus.
  • Hoone temperatuur püsib kütmisel ja jahutamisel ühtlane.
  • Hoone helisummutusomadused paranevad.
  • Õhulekked kaovad.
  • Kõrge niiskuskindlusega.
  • Soojustuskihi paksus ajas ei muutu.
  • Kahjurite või näriliste jaoks puudub toiteväärtus.
  • Nakkub kõiki pindadega.
  • Täidab kõik õõnsused.

Need on äärmiselt olulised soojustusmaterjali ja tehnoloogia eelised, kuna soojustsusmaterjali vajumisega või lagunemisega seotud defektide eemaldamine on tehniliselt keeruline, üsna aeganõudev ja kindlasti ka kulukas protsess. 

 

PUR vahu paigaldamine

Pööningu või katuse soojustamine PUR vahuga ning soojustaja valimine

Valides soojustusmaterjaliks polüuretaan vahu ehk PUR vahu, nagu ka teiste ehitusmaterjalide puhul, on oluline küsida töövõtjalt toimivusdeklaratsiooni, mis kinnitab toote parameetreid ja CE-vastavust. Turul on palju PUR vahuga soojustajaid, kuid mitte kõik soojustajad ei kasuta sertifitseeritud tooteid.  Tihti on soojustustööde väga soodne hind tingitud ebakvaliteetsete soojustusmaterjalide kasutamisest ja madalast töökvaliteedist. Seetõttu küsige töövõtjalt soojustusmaterjali toimivusdeklaratsioone ning kontrollige töövõtja tausta.

Professionaalsed ja vastutustundlikud töövõtjad kasutavad ainult materjale, mis on testitud ning on leitud, et need vastavad EL-i ohutus-, tervise- ja keskkonnanõuetele.

Aldreht kasutab EKOSPRAY® kahekomponentseid PUR vahte, mis on üle 40 aasta taganud kvaliteetse isolatsiooni ka kõige nõudlikumatele kasutuskohtadele. EKOSPRAY® PUR vahule on omistatud CE-märgis.

Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

Kui PUR vaht sobib kokku teie kodu ja eelarvega, sõltub valitav vahu tüüp sellest, mida soovite soojustada. Enne kui otsustad, võta ühendust meie soojustus konsultandiga ja tee faktidele tuginev otsus.

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
Soojustusmaterjali valimine ja CE märgis

Soojustusmaterjali valimine ei ole alati lihtne ning tavaliselt lähtume me soojustsumaterjali omadustest ja hinnast. Kuid [...]

pur vahu hind

Ehitamisel ja remondi tegemisel arvestame alati eelarvega ja nii tuleks seda teha ka projektile sobiva [...]

PUR vaht universaalne ja tõhus soojustusmaterjal

Uurime, kuidas PUR vahtu kasutatakse veepaakide ja mahutite isolatsioonimaterjalina, maakeldrite, kaarhallide, külmkambrite ja jahutusruumide, moodulmajade hooneosade, ventilatsioonikanalite ning merekonteinerite soojustusmaterjalina.

Vale soojustusmaterjal võib parimal juhul osutuda kasutuks ja lihtsalt raisata raha – mis on siiski leebe tagajärg võrreldes sellega, kui ebasobiv materjal põhjustab hallitust ja rikub kodu sisekliimat.

pur vahuga maja soojustamine

Maja soojustamine on oluline samm energiatõhususe parandamiseks ja küttekulude vähendamiseks. Üks populaarseid soojustusmaterjale on PUR [...]

sokli soojustamine pur vahuga

Vana maja soojustamine ja renoveerimine võib sageli osutuda väljakutseks, peavalu tekitab reeglina ebapiisav soojustus, mis [...]

keldri soojustamine pur vahuga

PUR vahu omadused Peaaegu iga hoone lahutamatu osa, eriti põhjamaises kliimas on kvaliteetne soojustamine. Hea isolatsioon [...]

susti seinad soojaks

Fassaadi soojustamine on oluline samm hoonete energiatõhususe ja mugavuse parandamisel. See protsess hõlmab tänapäevaste soojustusmaterjalide [...]

Kuigi PUR vaht on oma omaduste poolest üks parimaid soojustusmaterjale, on sellega seotud mitmed väärarusaamad ja müüdid. Paljuski tulenevad need puudulikust teabest või vananenud arusaamadest.

maja soojustamine pur vahuga

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]