Mille põhjal kujuneb PUR vahu hind

pur vahu hind

Ehitamisel ja remondi tegemisel arvestame alati eelarvega ja nii tuleks seda teha ka projektile sobiva soojustuskihi valimisel. Mida tasub võimalike lahenduste võrdlemisel meeles pidada? Kasulik on teha endale selgeks, mida erinevate lahenduste hinnad sisaldavad. Tavapärasematel isoleerimisvahenditel, nagu vill või vahtplast, lisandub hinnale lisaks paigaldus ja transport. Samuti on nende vahendite puhul vaja parima tulemuse jaoks paigaldada nii auru- kui ka tuuletõkkekiht. Isoleerides oma kodu PUR vahuga, mis on teistest isoleerimisvahenditest veidi kõrgema hinnaga, saate aga täisteenuse – transport, paigaldus ja utiliseerimine. Lisaks on suletud pooridega PUR vahul omadus toimida samaaegselt nii auru- kui ka tuuletõkkekihina. Neid nüansse arvestades võib PUR vahuga soojustamine kujuneda isegi odavam.

PUR vaht on pisut kallim, ent kvaliteetsem

Vahu tootmine on kulukas protsess, ent lõpptulemuseks on kvaliteetne ja püsivate omadustega toode. Võrreldes omavahel erinevaid PUR vahu paigaldajaid, tasub endale selgeks teha, milliseid tooteid üks või teine pakkuja kasutab. Samuti mängib olulist rolli paigaldajate kogemus ja töössesuhtumine. Aldreht kasutab kvaliteetseid Honteri tooteid ja omab pikaajalist paigalduskogemust. Meeskond on saanud tootjapoolse väljaõppe, tagamaks muretu paigalduse ja kvaliteetse tulemuse.

PUR vaht vähendab küttekulusid

Valides endale sobilikku soojustuslahendust, tasub mõelda kaasnevatele küttekuludele. PUR vaht paisub paigaldamisel ja täidab ka kõige väiksemad praod, hoides ära külmasilla tekke ning tagades tulevikus väiksemad küttekulud. Vill on samuti hea isoleerimisvahend, kuid ainult juhul, kui see on korrektselt paigaldatud. Samuti võivad villal tekkida aja möödudes õhuvahed, samas kui PUR vahu omadused on püsivad. Lisaboonusena tagab PUR vaht puhtama sisekliima: vaht ei hallita ega mädane ning sobib ideaalselt astmaatikute jaoks.

PUR vaht on mitmekülgsete omadustega

PUR vahul on oma konkurentide ees mitmeid eeliseid. Esiteks iseloomustab seda tugev nakkuvus igale pinnale, lubamata tekkida õhuvahedel. Mitmesuguseid töid, mh vana vundamendi soojustamist, on parim teha just PUR vahuga. Kui näiteks EPS plaadi kasutamisel soojustamiseks tekivad vundamendis ebatasasused, siis PUR vaht tagab täieliku isolatsiooni.

Vaata ka teisi eeliseid:

  • Parima soojapidavusega
  • Kiiresti paigaldatav
  • Keskkonnale sõbralik
  • Energiakulusid vähendav
  • Suurepärase nakkuvusega
  • Müra summutav

Passiivmaja jaoks kasuta PUR vahtu

Ajal, mil küttekulud üha suurenevad, tasub hoolikalt läbi mõelda, mismoodi kodu isoleerida nii, et saaks võimalikult vähese energiaga saavutada talvel soe ja suvel jahe tuba. Passiivmaja on kontseptsioon, mida iseloomustavad kuni 10x väiksemad energiakulud kui tavapärasel majal. PUR vahu kasutamine maja ehitamisel rahuldab peaaegu kõik passiivmajana kvalifitseerumiseks vajalikud kriteeriumid. Ehitusmaksumus võib selle võrra tõusta, kuid sertifitseeritud passiivmajad on järelturul kõrgemalt hinnatud.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega polüuretaanvaht (PUR)2024-06-17T16:43:12+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega polüuretaanvaht PUR2024-05-29T08:12:48+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top