Objektide soojustamine, kus ainuke lahendus on PUR vaht

Garanteerime parima soojustuse!

PUR vahu hind alates 75 EUR/㎥

pur-vaht

PUR vahu omadused

Peaaegu iga hoone lahutamatu osa, eriti põhjamaises kliimas on kvaliteetne soojustamine. Hea isolatsioon aitab luua hoonele suure energiatõhususe ja vähendab energiakulusid. Kui arutleda soojustusmaterjalide valiku üle, siis PUR vaht on oma paindlikkuse poolest kõige mitmekülgsem. PUR vaht on usaldusväärne nii tavaehituses kui ka hoonete puhul, kus traditsioonilised soojustusvahendid jäävad hätta. See artikkel keskendub pindadele ja kohtadele, kus PUR vaht on kõige eelistatum isoleerimisvahend.

PUR vahtu iseloomustavad paljud erakordsed omadused, mis muudavad selle ideaalseks valikuks keerukatel puhkudel. Üks materjali põhieeliseid on suurepärane soojustusvõime. Niisiis võib ka väiksemast soojustuskihist oodata häid isoleerimisomadusi – see teebki PUR vahust asendamatu abilise objektidel, kus on eesmärk olemasolev pind võimalikult hästi säilitada.

Üks PUR vahu peamisi eeliseid on selle võime täita tühimikud ja praod. Materjali paigaldamisel see paisub ja täidab pinnal olevad ebakorrapärasused, luues tiheda ja tõhusa isolatsioonikihi. See omadus muudab PUR vahu sobivaks ka keerukate konstruktsioonide soojustamisel, kus teised isolatsioonimaterjalid ei pruugi tulemust anda.

Lisaks on PUR vaht vastupidav niiskusele ja hallitusele. See tähendab, et soojustust saab kanda pea igale pinnale ja igas keskkonnas. Samuti ei lagune see aja jooksul, vaid säilitab oma omadused aastateks. PUR vaht sobib suurepäraselt näiteks keldrite ja vundamentide soojustamiseks.

Altpoolt leiad näiteid, kus PUR vaht on kõige tõhusam ja asendamatu isoleerimisvahend.

Ebatasane vundament, kuhu vahtplasti ei saa panna

Teinekord seisame silmitsi olukorraga, kus vana hoone vundament on ebatasane, täis pragusid ja tühimikke. Siin on traditsioonilise vahtplasti kasutamine sageli ebapraktiline – PUR- ehk polüuretaanvaht on aga päästerõngas. PUR vahtu saab vundamendi ebakorrapärasuste täitmisel väga täpselt paigaldada. See moodustab tiheda ja tõhusa soojustuskihi, mis katab õhuvahed ning aitab hoida sisetemperatuuri stabiilsena.

Muinsuskaitsealune objekt, kus ei tohi seina lahti teha

Muinsuskaitse all olevate hoonete renoveerimine toob sageli kaasa piirangud seinte muutmisele või avamisele. Et säilitada selliste hoonete kaitseväärtus ja samal ajal luua optimaalne sisekliima, saab PUR vahtu paigaldada olemasolevate seinte ja pindade peale. Kuna lisatav soojustuskiht on õhem kui traditsioonilisel soojustusvahendil, on muutus hoonele väiksem, säilitades hoone ajaloolise välimuse ja väärtuse.

Paekivi seinad

Ajalooga paekivist hooned lisavad linnapildile ilu, kuid nende soojustamine võib olla keeruline. Siingi tuleb appi PUR vaht, mis täidab kivide vahed ja ebakorrapärasused tihedalt. Nii saab tagatud tõhus isolatsioon, ilma et peaksime ohverdama hoone ajaloolise välimuse.

Seinte ja põrandate süstimised

PUR vahu paisumisomadus võimaldab sel jõuda ka kõige keerulisematesse paikadesse. Põrandaalused ruumid, eriti keldrid või muud maa all olevad alad, vajavad tõhusat soojustust, et hoida ära külma ja niiskust. Samuti on ideaalne kasutada PUR vahtu vanade kiviseinte soojustamisel. Tihti on sealne soojustuskiht kokku tõmmanud ning tühimikud vajavad täitmist. Ilma seina lahti kiskumata on võimalik süstida vähehaaval PUR vahtu ka seina sisse.

Mahutite soojustamine

Eri mahutid, nagu vee- või kütusepaagid, vajavad temperatuuri stabiilsuse tagamiseks ja külmakaitseks tõhusat isolatsiooni. PUR vaht on ideaalne lahendus mahutite isoleerimiseks, sest tagab mahuti sisemise temperatuuri säilimise.

Maakeldrid

Maakeldrid on olulised ruumid, mis vajavad sageli spetsiaalset soojustamist. PUR vaht on suurepärane valik maakeldrite isolatsiooniks – selle omadused tagavad ühtlase temperatuuri ja niiskustaseme, mis on hädavajalik näiteks hoidiste säilitamiseks.

Kaarhallide soojustamine (veneaegsed)

Ajaloolised kaarhallid on arhitektuurilised pärlid, mille soojustamisel nõuavad erilist tähelepanu detailid. Need hooned on sageli ehitatud ajalooliste tehnoloogiatega ja neil on ainulaadne välimus, mis tuleb säilitada. PUR vaht võimaldab halle tõhusalt soojustada, sest seda on vaja vaid õhukese kihi jagu ning saab kanda igasugusele tasapinnale.

Kokkuvõte

Need näited illustreerivad, kuidas PUR vaht on tõhus ja mitmekülgne lahendus keerukate objektide korral, kus traditsiooniliste materjalide kasutamine oleks probleemne. PUR vaht aitab säilitada hoone energiatõhususe ja struktuuri, olenemata selle keerukusest või ajaloost.

Kokkuvõtteks võib öelda, et PUR vaht on kvaliteetne isolatsioonimaterjal, mis pakub pindade ja objektide soojustamisel mitut eelist. Selle suurepärased soojustusomadused, vastupidavus niiskusele ja hallitusele ning lihtne paigaldamine muudavad materjali parimaks valikuks olukordades, kus alternatiive praktiliselt pole. Seega on PUR vaht kindlasti kaalumist väärt, kui oled otsinud lahendust pindade ja objektide tõhusaks soojustamiseks.

Jaga postitust

Kas pur vaht sobib igasugustele pindadele?2024-06-21T05:52:54+00:00

Pur vaht sobib paljudele erinevatele pindadele, sealhulgas puit, metall, betoon ja tellis. Oluline on, et pind oleks puhas ja kuiv enne paigaldamist.

Kas pur vaht põhjustab hallituse teket?2024-06-21T05:48:35+00:00

Pur vaht ise ei põhjusta hallituse teket, kuna see on veekindel ja ei ima niiskust. Vastupidi, see võib aidata ennetada hallituse teket, kuna takistab niiskuse tungimist hoone konstruktsioonidesse.

Kas pur vaht on tulekindel?2024-06-21T05:44:24+00:00

Pur vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad pur vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga.

Sageli kasutatakse pur vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.

Suletud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:55:02+00:00

Välisseinade PUR vahuga soojustamiseks sobib nii avatud, kui suletud pooridega vaht. Aldrehti soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik on avatud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus 150-200mm, nõuab aurutõkke paigaldamist. Suletud pooridega vahu soojstuskiht 150mm, ei nõua aurutõkke paigaldamist. Kiviseina soojustamine väljastpoolt: esimene soovitus suletud pooridega PUR vaht, soojustuskihi paksus alates 100mm.

Avatud pooridega PUR vaht2024-07-08T06:54:54+00:00

Avatud pooridega polüuretaanvahule on iseloomulik eelkõige madal tihedus. Sealjuures on see ka kerge ja pehme ning paisub 120 korda oma esialgsest olekust. Kuigi see on suletud pooridega vahust nõrgem materjal, siis selle eeliseks on siiski see, et tegemist on hingava vahuga, mis sobib hästi kasutamiseks puitkonstruktsioonidega. Lisaks laseb see küll läbi veeauru, kuid ei ima seda sisse. Sealjuures on seda soovitatav kasutada tingimustes, kus materjalil ei ole otsest kontakti niiskusega.

Avatud pooridega PUR vahuga soojustamine on parim valik pööningutele, vahelagedele ja maja välisseintele. Lisaks on avatud pooridega PUR vaht mürasummutav.

Mis on injekteerimine?2024-05-29T08:12:28+00:00

See on meetod, mis on abiks just silikaatvoodriga majade soojustamisel. Süstimismeetodil maja soojustamine on soodne alternatiiv nii kortermajadele kui ka eramutele. Vajalik on maja, mille vooderduse ja seina vahele on jäetud õhuvahe.

Kas pur vaht sobib kõikidesse kliimatingimustesse?2024-05-29T08:12:06+00:00

PUR vahtisolatsioon on sobiv enamike kliimatingimuste jaoks, kui järgida õigeid paigaldus- ja hooldustavasid. Oluline on arvestada spetsiifilisi keskkonnategureid ja tagada, et isolatsioonimaterjal on kaitstud nii mehaaniliste kahjustuste kui ka ilmastiku mõjude eest. Ühesõnaga – võib öelda, et pur vaht sobib erinevatesse kliimatingimustesse, kuna see on vastupidav nii külmale kui ka kuumale ilmale ja see aitab hoida hoone temperatuuri stabiilsena aastaringselt.

Mis on PUR vaht?2024-05-29T08:11:44+00:00

PUR vaht, tuntud ka kui polüuretaanvaht, on isolatsioonimaterjal, mida kasutatakse laialdaselt erinevates ehitus- ja tööstusvaldkondades tänu oma suurepärastele soojusisolatsiooni omadustele, vastupidavusele ja mitmekülgsusele. PUR vaht on valmistatud polüuretaanist, mis on keemiline ühend, mis saadakse polüooli ja isotsüanaadi reaktsioonil. See kantakse pinnale vedelal kujul ning paisudes täidab see kõik tühimikud ja ebatasasused.

Kuidas PUR vaht paigaldatakse?2024-05-29T08:10:45+00:00

Pur vaht kantakse spetsiaalsete pihustusseadmete abil otse isoleeritavale pinnale. Seejärel vaht paisub ja kõveneb, moodustades tiheda ja ühtlase isolatsioonikihi. PUR (polüuretaan) vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab täpsust ja hoolt, et tagada isolatsiooni tõhusus ja pikaajaline toimivus.

Kas pur vaht on keskkonnasõbralik?2024-05-29T08:14:31+00:00

Pur vaht ise ei ole biolagunev, kuid selle kasutamine võib aidata vähendada hoone energiatarvet, mis omakorda vähendab süsinikujalajälge.

Go to Top