pur vahuga soojustamine faktikontroll

PUR vaht ehk polüuretaanvaht tänapäeval üks enimkasutatavaid soojustusmaterjale tänu oma suurepärasele isolatsioonivõimele ja mitmekülgsusele. Siiski on selle kohta liikvel mitmeid eksiarvamusi. Allpool on toodud ülevaade PUR vahuga soojustamisest ja 10 levinumat müüti, mis seda ümbritsevad.

Mis on PUR vaht?

PUR vaht on kahe komponendi – polüooli ja isotsüanaadi – segamisel tekkiv polümeer, mis paisub kiiresti, täites kõik tühimikud ja moodustades tiheda isolatsioonikihi. See sobib hästi seinte, põrandate ja lagede soojustamiseks, pakkudes suurepärast soojusisolatsiooni ja niiskuskindlust.

10 levinumat müüti PUR vahu kohta

  1. Müüt: “PUR vaht on tervisele ohtlik”
    Fakt: Paigaldamise ajal võib PUR vaht eraldada lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC), kuid pärast täielikku kõvenemist muutub PUR vaht inertseks ja ohutuks. Õigesti paigaldatud ja kõvenenud PUR vaht ei ohusta tervist.
  2. Müüt: “PUR vaht on tuleohtlik”
    Fakt: PUR vahud võivad kuuluda erinevatesse tulekindlusklassidesse, mis määravad nende vastupidavuse tulele. Euroopa standardite kohaselt kasutatakse näiteks klassifikatsiooni A1 (mittesüttiv) kuni F (väga kergesti süttiv). Tulekindlad PUR vahud võivad kuuluda klassi B1 või B2, mis tähendab, et need on raskesti süttivad või piiratud tulelevikuga. Sageli kasutatakse PUR vahu peal täiendavaid kaitsekihte, näiteks krohvi, kipsplaate või spetsiaalseid tulekindlaid kattematerjale, et parandada selle tulekindlust ja pakkuda lisakaitset tulekahju korral.
  3. Müüt: “PUR vaht ei lase majal hingata”
    Fakt: PUR vahtu ehk polüuretaanvahtu on kahte peamist tüüpi: avatud pooridega ja suletud pooridega. Iga tüüp pakub erinevaid omadusi ja eeliseid sõltuvalt kasutusotstarbest. Avatud pooridega PUR vaht on eriti tuntud oma võime poolest lasta hoonel “hingata”. Avatud pooridega PUR vaht koosneb vahtmaterjalist, mille rakkude seinad on osaliselt avatud, võimaldades õhul ja niiskusel liikuda läbi vahu. See erineb suletud pooridega PUR vahust, kus kõik rakud on täielikult suletud.
  4. Müüt: “PUR vaht on liiga kallis”
    Fakt: Tõsi, PUR vaht võib esialgu tunduda kallim kui mõned traditsioonilised soojustusmaterjalid, näiteks mineraalvill või klaasvill, kuid tasub see end ära pikas perspektiivis tänu energiasäästule ja vastupidavusele. PUR vaht pakub suurepäraseid soojusisolatsiooni omadusi, mis aitavad hoida kütmise ja jahutamise kulud madalad, muutes selle kuluefektiivseks ja parimaks valikuks paljudes olukordades.
  5. Müüt: “PUR vaht laguneb ajaga”
    Fakt: PUR vaht on soojustusmaterjal, mis säilitab oma soojusomadused ka pika aja jooksul, erinevalt paljudest traditsioonilistest materjalidest. Selle keemiline stabiilsus, niiskuskindlus ja vastupidavus keskkonnamõjudele tagavad, et soojustus jääb efektiivseks aastakümneteks. See muudab PUR vahu kuluefektiivseks ja usaldusväärseks valikuks igasuguste hoonete soojustamiseks. Kvaliteetne PUR vaht on vastupidav ja säilitab oma isolatsiooniomadused paljudeks aastakümmneteks. Õigesti paigaldatud vaht ei kahane ega lagune aja jooksul.
  6. Müüt: “PUR vaht sobib ainult uutele ehitistele”
    Fakt: PUR vahtu saab kasutada ka renoveerimisprojektides ja see sobib ideaalselt ka vanade hoonete soojustamiseks. Vaata videost, kuidas toimus muinsuskaitse all oleva maja soojustamine PUR vahuga.
  7. Müüt: “PUR vahtu on keeruline paigaldada”
    Fakt: Kuigi PUR vahu paigaldamine nõuab spetsiaalset varustust ja koolitatud professionaale, on see kogenud paigaldajate poolt teostatuna kiire ja efektiivne protsess.
  8. Müüt: “PUR vaht on keskkonnale kahjulik”
    Fakt: Kaasaegsed PUR vahud on valmistatud keskkonnasõbralikumate materjalide abil ning nende tootmisel järgitakse rangeid keskkonnastandardeid. PUR vahu kasutamine aitab vähendada hoonete energiatarbimist ja seeläbi ka süsinikujalajälge.
  9. Müüt: “PUR vaht põhjustab niiskusprobleeme”
    Fakt: Suletud pooridega vaht pakub niiskuse, veeauru ja õhu liikumiseks suuremat takistust. Tänu sellele on väiksem tõenäosus et veekahjustustega seotud probleemid nagu hallitus, seened ja bakterid suletud pooridega vahu struktuuri kahjustaksid ja selle tõhusust mõjutaksid.
  10. Müüt: “PUR vaht ei sobi õhukesteks kihtideks”
    Fakt: PUR vahtu saab paigaldada erineva paksusega kihtidesse, sõltuvalt konkreetsetest vajadustest. Isegi õhukesed kihid võivad pakkuda märkimisväärset isolatsiooni.

Tee faktidele tuginev otsus

PUR vaht on tõhus ja mitmekülgne soojustusmaterjal, millel on palju eeliseid. Levinud müüdid selle kohta võivad olla eksitavad, kuid faktidele tuginedes saab teha teadlikke otsuseid.

Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

Üle 2000 kliendi ei saa eksida!

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
AldrehtPur Pur vahuga soojustamine

Vanade korterelamute soojustamine on Eestis hetkel väga aktuaalne teema, kuna paljud hooned on ehitatud ajal, [...]

Millega peaks arvestama soojustusmaterjali valimisel

Soojustusmaterjali valides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas materjali soojapidavusega, niiskustaluvusega, tuleohutusega ning paigaldusprotsessiga.

pur vaht pur vahuga soojustamine

Korrektselt paigaldatud PUR vaht kestab aastakümneid, säilitades oma isoleerivad omadused kogu eluea jooksul ja pakkudes tõhusat kaitset nii külma kui ka kuuma vastu.

sokli soojustamine pur vahuga

Vana maja soojustamine ja renoveerimine võib sageli osutuda väljakutseks, peavalu tekitab reeglina ebapiisav soojustus, mis [...]

PUR vahuga soojustamine

Õige materjalikoguse planeerimine on eduka projekti võti. Meie uus PUR vahu koguse kalkulaato aitab teil täpselt arvutada, kui palju PUR vahtu oma projekti jaoks vajate.

PUR vaht universaalne ja tõhus soojustusmaterjal

Uurime, kuidas PUR vahtu kasutatakse veepaakide ja mahutite isolatsioonimaterjalina, maakeldrite, kaarhallide, külmkambrite ja jahutusruumide, moodulmajade hooneosade, ventilatsioonikanalite ning merekonteinerite soojustusmaterjalina.

rekonstrueerimistoetus maja soojustamine

Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) [...]

Kortermaja soojustamine PUR vahuga

Kortermajade soojustamine on Eestis praegusel ajahetkel oluline teema. Seda seetõttu, et enamik siinseid kortermaju [...]

pur vahu hind

Ehitamisel ja remondi tegemisel arvestame alati eelarvega ja nii tuleks seda teha ka projektile sobiva [...]

keldri soojustamine pur vahuga

PUR vahu omadused Peaaegu iga hoone lahutamatu osa, eriti põhjamaises kliimas on kvaliteetne soojustamine. Hea isolatsioon [...]