maja soojustamine pur vahuga

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust tegevusest, milleks on maja soojustamine. Meie soovitus on lasta see töö teha polüuretaan ehk PUR vahuga. Oma maja soojustamine ei ole kindlasti see koht, kus sa sooviksid silma kinni pigistada ning minna lihtsaima ehk odavaima vastupanu teed. Vali PUR vahuga maja soojustamine ning saad parima hinna ja kvaliteedi suhtega lahenduse.

Maja soojustamine PUR vahuga on aga mitmekülgne töö. Me võime küll mõelda majast kui tervikust, kuid tegelikult peab hoone soojustamisele lähenema detailselt. Tööde teostamine tuleb jagada nii-öelda sektoriteks, nagu vundament, põrandad, välis- ning siseseinad, pööning, katus, kelder ja nii edasi. Meie jaoks on maja soojustamine fundamentaalne tegevus ning seetõttu teeme põgusa ülevaate maja erinevate osade soojustamisest.

Kui plaanis on maja soojustamine, siis tuleb kõikide hoone osade puhul eraldi langetada valik – kas kasutada avatud või suletud pooridega PUR vahtu. Kummalgi on nii omad eelised kui ka nõrkused, mis olenevad keskkonnast, kus vahtu kasutada. Aga mis kõige tähtsam – maja soojustamine hoiab ära üleliigset soojakadu!

Vundamendi soojustamine

Vaatame nüüd, milliseks peaks kujunema maja soojustamine ning liigume vertikaalselt vundamendist üles katuseni. Vundamenti tuleks soojustada eelkõige väljast. Seest soojustamine peaks olema alternatiiv, kui väljast soojustamine mingil põhjusel ikkagi võimalik ei ole. Väljast soojustamine on tähtis selleks, et eraldada vundament külmuvast pinnasest. Eesti kliimas võib maapind külmuda enam kui ühe meetri sügavuselt, mistõttu ohustavad sinu hoonet külmakerked, mis võivad aga maja kahjustada.

Põranda soojustamine

Põrandate soojustamine on võimalik nii avatud kui ka suletud pooridega PUR vahuga. Avatud pooridega vahu kasutamine on soovitatav esimesest korrusest kõrgemal asuvate põrandate puhul, sest see tagab täiendava ja parema heliisolatsiooni. Sellise vahuga soojustamine sobib ka hoone esimese korruse põrandale. Kui majal on veel ka keldrikorrus, siis on soovitatav lähtuda keldrikorruse lae soojustamisel sellest, et tagada soe põrand esimesel korrusel. Suletud pooridega vahu kasutamine tagab aga tugevamad põranda- ja laekonstruktsioonid. Seetõttu on võimalik ka paigaldada õhemaid põrandaid.

Seinte soojustamine

Seinte soojustamine seestpoolt on eelkõige hea valik puitkonstruktsioonide puhul, aga sobib hästi ka keldriseintele. Vaheseinte soojustamine avatud pooridega vahuga võib tuua kaasa ka täiendava heliisolatsiooni hoonesiseselt. Soojustamine suletud pooridega vahuga on sobivaim olukordades, kus olud nõuavad suuremat niiskustaluvust.

Seinasid on võimalik soojustada vahuga kahel viisil. Esiteks on võimalik pihustada seintele vahtu. Teine võimalus on aga vahu süstimine seintesse. Seda kasutatakse põhiliselt täiendava lahendusena, et hoone sooja- või tuulepidavust tõhustada.

Fassaadi soojustamine

Nüüdseks on meil maja soojustamine juba põhimõtteliselt poole peal. Liigume edasi fassaadi juurde. Välisseinte vahuga soojustamiseks sobib nii avatud kui ka suletud pooridega materjal. Suletud pooridega vahu eeliseks on niiskus- ja veekindlus, seetõttu tuleks välitingimustel eelistada seda tüüpi materjali. Avatud pooridega vaht tagab aga parema heliisolatsiooni, mis loob müravaesema elukeskkonna. Lisaks on tegemist hingava materjaliga, mis laseb õhku läbi.

Meie soovituslikud soojustuskihtide valikud sõltuvad seina materjalist. Puitseina soojustamise esimene valik võiks olla avatud pooridega vaht. Kui eesmärgiks on aga kiviseina soojustamine väljastpoolt, siis soovitame pigem suletud pooridega vahtu.

Lagede soojustamine

Lagede soojustamine on hoone soojapidavuse seisukohalt sama tähtis, kui kõigi teiste maja osade soojustamine. See on oluline mitteköetavate ruumide puhul, sest see aitab kaasa sellele, et nende kohal asuvatest ruumidest soe õhk välja ei pääseks. Lisaks soojapidavusele on vahelagede vahuga soojustamise täiendavateks hüvedeks näiteks heliisolatsioon ning tuletõkestus.

Lagede soojustamine on võimalik nii avatud kui ka suletud pooridega vahuga. Kuigi mõlemad vahutüübid on sobivad, siis vahelae soojustamisel avatud pooridega vahu eelistamisel on omad hüved. Näiteks juba mainitud heliisolatsioon, mis summutab sammumüra. Kui plaanis on pööningu lae soojustamine seestpoolt, siis võib vastavalt tehtava töö iseärasusele eelistada suletud pooridega vahtu. Kordame ka üle, et kui hoonel on keldrikorrus, siis võiks selle lae soojustamisel lähtuda perspektiivist, et tagada soe põrand esimesel korrusel.

Katuse ja pööningu soojustamine

Nüüdseks on meie teekond, mille eesmärgiks on olnud maja soojustamine, lõpule jõudmas. Maja soojustamine on täiuslik siis, kui ka katus on soojustatud. PUR vahu kasutamine sobib igasuguse kujuga ning erinevast ehitusmaterjalist katustele.

Sealjuures on katuse soojustamine teostatav nii avatud kui ka suletud pooridega vahuga. Aluskihi, mille peale vaht lastakse, valik on tehtud tihtipeale juba katuse ehituse käigus. Kui on aga endiselt valikuvõimalust, siis soovitame vahtu lasta näiteks tuuletõkkeplaadile või muule sarnasele materjalile. Teatud tingimustes sobib vahu laskmine ka hingavale aluskattele.

Kuid soojustusplaanis on tähtis veel üks aspekt, mis hoiab vastavalt vajadusele majas sees nii sooja kui ka külma – pööningu soojustamine. Eestimaise kliima aastaaegadest sõltuvalt peab vahuga soojustatud pööning maja sees kinni suvel jahedat ning talvisel ajal sooja õhku. Vastavalt ei lase ta ka mainitud aastaaegadel kuuma ega külma õhku sisse. Soojustamata pööning on iseenesest üks suurimaid maja soojakao allikaid.

Hind ja kokkuvõte

Kui sa juba nii kaugele oled lugenud, siis nüüdseks pakub sulle kindlasti juba huvi ka see, kui palju maksab PUR vahuga maja soojustamine –  hind kujuneb vastavalt tehtavate tööde eripärale. Kuna iga ehitis on omapärane ning vajab personaalset lähenemist, siis sinu maja soojustamine sõltub mitmest tegurist. Täpsema pakkumise saamiseks võta meiega ühendust ning loome parima plaani, kuidas sinu maja soojustamine ära teha.

Lõpetuseks toonitame, et polüuretaanvahuga maja soojustamine on hea investeering. See tähendab, et PUR soojustus on iseenesest küll mõnevõrra kallim traditsioonilistest soojustusvõimalustest, kuid pikemas perspektiivis hoiad sa siiski oma hoone või ruumide energiakuludelt kokku. Eriti sobiv on maja soojustamine vahuga näiteks passiiv- või madalenergiahoonetele. Kuna PUR vaht on ka vastupidav, siis hoiad sellegi arvelt kokku, et ei pea enneaegselt hakkama tegema uut väljaminekut soojustusmaterjali asendamiseks. Rahaasjades ettemõtlemise seisukohalt on maja soojustamine PUR vahuga tark valik!

Telli maja soojustamine Aldrehtist!

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
PUR vahuga soojustamine

Õige materjalikoguse planeerimine on eduka projekti võti. Meie uus PUR vahu koguse kalkulaato aitab teil täpselt arvutada, kui palju PUR vahtu oma projekti jaoks vajate.

PUR vahuga soojustamine

Eduka ettevõtte saladus peitub rahulolevates klientides. Üle 2000 rahuloleva kliendiga oleme saavutanud midagi erilist ja selle saavutuse taga on mitu olulist tegurit.

pur vaht soojustus mis tasub ära

Soojustamine ja soojustus on hoonete energiatõhususe ja mugavuse seisukohalt ülioluline komponent. Õige ja korralikult tehtud soojustus mitte ainult ei aita hoida kodu talvel soojana ja suvel jahedana, vaid vähendab ka oluliselt energiakulusid.

pur vahuga soojustamine faktikontroll

PUR vaht ehk polüuretaanvaht tänapäeval üks enimkasutatavaid soojustusmaterjale tänu oma suurepärasele isolatsioonivõimele ja mitmekülgsusele. Siiski on selle kohta liikvel mitmeid eksiarvamusi.

pur vahu lõikaja

Kas oled täpne ja kohusetundlik ning otsid uut põnevat väljakutset? Meie meeskond otsib PUR vahu lõikajat – inimest, kes hindab tööd, kus iga lõige loeb!

Vale soojustusmaterjal võib parimal juhul osutuda kasutuks ja lihtsalt raisata raha – mis on siiski leebe tagajärg võrreldes sellega, kui ebasobiv materjal põhjustab hallitust ja rikub kodu sisekliimat.

sokli soojustamine pur vahuga

Vana maja soojustamine ja renoveerimine võib sageli osutuda väljakutseks, peavalu tekitab reeglina ebapiisav soojustus, mis [...]

pur vahuga maja soojustamine

Maja soojustamine on oluline samm energiatõhususe parandamiseks ja küttekulude vähendamiseks. Üks populaarseid soojustusmaterjale on PUR [...]

katusealuse soojustamine pur vahuga

Võib öelda, et pööningu ja katuse soojustamine on üks olulisemaid etappe maja ehitamisel ja renoveerimisel. Milline soojustus oleks siis parim?

Millega peaks arvestama soojustusmaterjali valimisel

Soojustusmaterjali valides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas materjali soojapidavusega, niiskustaluvusega, tuleohutusega ning paigaldusprotsessiga.