katusealuse ruumi soojustamine

Pööning või katusealune ruum on maja oluline osa. Kui pööning on väljaehitatud ka eluruumideks, siis elu jooksul veedame seal palju aega. Näiteks võib pööningul asuda magamistuba, stuudio, kodukontor või ka lihtsalt panipaik. Kuidas aga teha katusealuse ruumi soojustamine selliselt, et tagada madalad küttekulud talvel ja meeldiv jahedus suvel?

Korralik ja õigesti teostatud katusealuse ruumi soojustamine võib vähendada soojakadu kuni 30%. See tähendab ka seda, et suvel ei pääse liigne kuumus majja sisse, suurendades sellega meie elamismugavust.

Katusealuse ruumi soojustamisel traditsiooniliste soojustusmaterjalidega on külmasillad tõsine probleem. Meie kliimas on aga külmasildadega arvestamine eriti tähtis.

Külmasillad põhjustavad hallitust

Külmasillad on kohad piirdetarindis, kus soojusläbivus on lokaalselt suurem. Need võivad olla geomeetrilised (välisseinte nurk, katuse ja välisseina liitumiskoht jne) või ehitustehnilised (välisvoodri sidemed, läbiviigud tarinditest jne).

Külmasildu põhjustavad enamasti vead soojustuse paigalduses, soojustuse puudumine, märgunud soojustus, alarõhu tingimustes õhulekked ning kütte- ja ventilatsioonisüsteemide toimivus. Mida keerulisem on katusekonstruktsioon, seda raskem on katusealuse ruumi soojustamine traditsiooniliste soojustusmaterjalidega. Soojustusmaterjali valimisel tasub algusest peale tähelepanu pöörata materjalile, mis on õhukindel ja mille omadused aja jooksul ei muutu.

hallitus pööningul

Katuse soojustamine PUR vahuga

Valides soojustusmaterjali, tasub kaaluda EKOSPRAY® polüuretaanvahusüsteeme. Pihustatav polüuretaanvaht (PUR vaht) kantakse pinnale ühtlase kihina, see täidab kõik vahed, tühimikud ja praod, tagades sedasi katkematu, tiheda, ühtlase ja vuugivaba soojustatud pinna. Pihustatav polüuretaanvaht (PUR vaht) võimaldab külmasillad praktiliselt 100% kõrvaldada.

Katusealuse ruumi soojustamine PUR vahuga tagab, et soojustuse omadused püsiksid kogu maja eluea jooksul muutumatuna. Tegemist on ühtlasi kõige tõhusama isolatsiooniga, mis toimib ühtaegu nii aurutõkke, soojustuse kui tuuletõkkena.

katusealuse soojustamine pur vahuga

Võrreldes traditsioonilisemate soojustusmaterjalidega on sel ka palju kasulikke lisaomadusi:

  • Kõige tõhusam isolatsioonimaterjal turul: täielikult läbitungimatu, nakkub ebakorrapäraste pindadega ja pakub suurepäraseid isolatsiooniomadusi. Soojusülekande λ arvutuslik väärtus on 0,025 W/mK > 120 mm paksuse isolatsiooni korral.
  • Hea niiskuskindlusega.
  • PUR vaht ei mädane, hallita ega rikne.
  • Täielikult läbitungimatu: EKOSPRAY® PUR vahuga isoleeritud tarindi õhu infiltratsiooni väärtus on 0 l/h, samas kui teiste isolatsioonimaterjalide korral jääb see tavaliselt vahemikku 1-15 l/h.
  • Ei sisalda mobiililevi ja soojustusomadusi mõjutavat alumiiniumfooliumi.
  • Vastupidav ja kujukindel: peab tarindi koosseisus vastu üle 100 aasta nii isolatsioonivõime kui ka kujukindluse osas.
  • Suurepärased tugevusomadused: kerge isolatsiooni survetugevus on 100-200 kPa.
  • Kõrgeimast klassist kuumakindlus- ja tulekaitseomadused: EKOSPRAY® PUR vaht on isekustuv ja selle pind söestub, takistades tule levikut ning taassüttimist. Pidev kuumuskindlus on +90°C. Tule levikut aeglustava värvi kasutamisel isoleeritud tarinditel saavutatakse tulekindlusklass C-s2,d0; pihustatava kiudtsemendipõhise tule levikut aeglustava kihiga katmisel kehtib tulekindlusklass B-s1,d0.
  • EKOSPRAY® PUR vaht on lõhnatu. Toode vastab heitkoguste klassifikatsiooni rangeimatele M1 nõuetele. Katsed sooritatakse 28 päeva vanuse tootega.
  • Füsioloogiliselt on polüuretaanisolatsioon kahjutu ja keemiliselt neutraalne.
  • Keskkonnasäästlik ja -sõbralik valik: EKOSPRAY® PUR vaht isolatsioon säästab energiat hoone kogu tööea jooksul. Tööea lõpus saab isolatsioonimaterjali energiajäätmena põletada või ringlusse võtta.

PUR vaht jaguneb laias laastus kaheks: avatud pooridega ja suletud pooridega vaht. Igal tüübil on oma spetsiifilised omadused ja rakenduskohad.

  • Avatud pooridega vaht: Avatud pooridega PUR vaht on madalama tihedusega ja kergem, võimaldades õhuringlust läbi vahu. See on eriti sobiv siseseinte ja vahelagede soojustamiseks, kus soovitakse saavutada head heliisolatsiooni koos mõõduka soojusisolatsiooniga. Avatud pooridega vaht on ka odavam kui suletud pooridega vaht.
  • Suletud pooridegavaht: Suletud pooridega PUR vaht on tihedam ja tugevam, pakkudes paremat soojusisolatsiooni ja toimides samal ajal ka tõhusana aurutõkkena. See on ideaalne valik, kui on vaja saavutada maksimaalset soojapidavust, eriti välistingimustes või niisketes ruumides. Suletud pooridega vahtu kasutatakse sageli ka konstruktsioonide jäikuse suurendamiseks, kuna see lisab tuge soojustatavatele pindadele.

Üle 40 aasta kvaliteetset isolatsiooni

Aldreht kasutab EKOSPRAY® kahekomponentseid PUR vahte, mis on üle 40 aasta taganud kvaliteetse isolatsiooni ka kõige nõudlikumatele kasutuskohtadele. EKOSPRAY® PUR vahule on omistatud CE-märgis.

aldreht Nr 1 PUR vahuga soojustaja Eestis

Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
soojustamine talvel

Professionaalse töövõtjana kasutame ainult parimat PUR vahtu. Õige talvine PUR vaht ja õiged töövõtted tagavad, et soojustamine talvel on jätkusuutlik ja tõhus.

pur vaht   mineraalvill   tselluvill

PUR vaht (polüuretaanvaht), mineraalvill ja tselluvill on kõik levinud soojustusmaterjalid, millel on erinevad omadused ja [...]

katusealuse ruumi soojustamine

Korralik ja õigesti teostatud katusealuse ruumi soojustamine võib vähendada soojakadu kuni 30%. See tähendab ka seda, et suvel ei pääse liigne kuumus majja sisse, suurendades sellega meie elamismugavust.

vundamendi soojustamine

Tänu kindlale nakkumisele ka ebakorrapäraste pindadega on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks. Kuna sokli eelnev tasandamine pole vajalik on tegemist ka väga kuluefektiivse soojustusega.

rekonstrueerimistoetus   maja soojustamine

Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) [...]

Kuigi PUR vaht on oma omaduste poolest üks parimaid soojustusmaterjale, on sellega seotud mitmed väärarusaamad ja müüdid. Paljuski tulenevad need puudulikust teabest või vananenud arusaamadest.

vahseinte soojustamine

Käsitleme PUR vahu kasutamist siseseinte ja vahelagede soojustamiseks, süvenedes detailidesse, mis aitavad mõista selle tehnoloogia eeliseid, rakendusvõimalusi ja paigaldusprotsessi.

pur vahuga soojustamine

Polüuretaanvahu ehk PUR vahuga kodude ja teiste hoonete isoleerimine on muutumas üha populaarsemaks. PUR vaht [...]

Vale soojustusmaterjal võib parimal juhul osutuda kasutuks ja lihtsalt raisata raha – mis on siiski leebe tagajärg võrreldes sellega, kui ebasobiv materjal põhjustab hallitust ja rikub kodu sisekliimat.

PUR vaht   universaalne ja tõhus soojustusmaterjal

Uurime, kuidas PUR vahtu kasutatakse veepaakide ja mahutite isolatsioonimaterjalina, maakeldrite, kaarhallide, külmkambrite ja jahutusruumide, moodulmajade hooneosade, ventilatsioonikanalite ning merekonteinerite soojustusmaterjalina.