Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) vahenditest. Rekonstrueerimistoetus on mõeldud üksikelamu ja kuni kahe korteriga elamu või ridaelamu renoveerimiseks.
Sarnaselt varasematele voorudele sõltuvad ka 2024. aastal toetuste määrad tehtavate tööde mahust ja asukohast. Terviklikul rekonstrueerimisel on toetussumma Tallinnas ja Tartus kuni 30 000 eurot, nendega piirnevatel aladel kuni 40 000 eurot ja mujal kuni 50 000 eurot. See tähendab, et rohkem makstakse toetust seal, kus rekonstrueerimine on riigi toeta eriti raskendatud. Osalisel rekonstrueerimisel ehk üksikute tööde tegemisel on toetusmäär üleriigiliselt 20% ja kuni 20 000 eurot.
Infomaterjalid
Sokli või vundamendi soojustamine
Üheks olulisemaks osaks renoveerimisprotsessis on maja vundamendi soojustamine. Tänapäeva tehnoloogiad, nagu PUR vaht (pihustatav polüuretaanvaht), hoiavad vana maja soojana ja aitavad säästa energiat. Efektiivne soojustamine tagab vundamendi vastupidavuse, hoiab ära soojakadu ning aitab vältida niiskuse ja hallituse tekkimist. Üheks parimaks lahenduseks maja vundamendi soojustamisel on PUR vaht.
Erinevates variantides teostatult võib PUR vaht toimida aurutõkke, tarindi tugevduse või kuuma ja külma eest tõhusalt kaitsva soojustusmaterjalina. PUR vahtu saab pihustada ka ebatasastele pindadele, seega pole vundamendi tasandamine vajalik, mistõttu on tegu väga kulutõhusa lahendusega. Hea näide on renoveerimist nõudvad maakivist vundamendi ja soklid.
Fassaadi soojustamine
PUR vahuga fassaadi soojustamine on turvaline ja tõhus valik nii vanade eramajade renoveerimiseks ning lisasoojustamiseks kui ka passiiv- ja madalenergiamajade soojustamiseks. Vanades eramajades (nt palkmajad) on PUR vahu abil lihtne moodustada vanade karkassikonstruktsioonide pinnale kompaktne isolatsioonikiht, mis toimib samas ka tarindite toena.
Fassaadi soojustamine PUR vahuga on protsess, mida on võimalik läbi viia kahte moodi, pihustades PUR vahtu seintele või süstides PUR vahtud seintesse (õhuvahedesse). Süstimismeetodil seinte soojustamist kasutatakse põhiliselt täiendava lahendusena, et hoone sooja- või tuulepidavust tõhustada.
PUR vahu kasutamine tõstab hoonete elutingimused ja energiatõhususe tänapäevaste nõuete tasemele. Tänu oma soojustusvõimele sobib PUR vaht suurepäraselt ka kaasaegsete passiiv- ja nullenergiamajade soojustamiseks. Sobib kasutamiseks kõigi karkassimaterjalide korral: betoon, tellis, puit ja teras.
Katusealuse soojustamine
Katusealuse soojustamine traditsiooniliste soojustusmaterjalidega on katuse tugikonstruktsioonide ja ventilatsioonikanalite tõttu keerukas ning ka ruumi on sageli väga vähe. Tänu kindlale nakkumisele ka ebakorrapäraste pindadega on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks näiteks piiratud juurdepääsuga katusealuste soojustamisel.
Katusealuse soojustamine PUR vahuga sobib igasuguse kujuga ning erinevast ehitusmaterjalist katustele. Samuti passib see mõlemal juhul ka siis, kui on plaanis uue või vana maja katuse soojustamine.
Juba PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.
Tee faktidele tuginev otsus
Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.