soojustamine talvel

PUR vahuga soojustamine talvel on teema, mis nõuab erilist tähelepanu, kuna madalad temperatuurid võivad mõjutada nii paigaldusprotsessi kui ka vahtmaterjali omadusi. Kuigi PUR vaht on väga tõhus soojustusmaterjal, tuleb talvistes tingimustes arvestada mitmete teguritega, et saavutada soovitud tulemus.

Soojustamine talvel PUR vahuga

Talvised tingimused, eriti temperatuuridel alla 0°C, võib paigaldamisel tekitada probleeme, sest:

  • Madalad temperatuurid aeglustavad vahu kõvenemisprotsessi: PUR vaht vajab korralikuks paisumiseks ja tahenemiseks teatud temperatuuri vahemikku, tavaliselt vähemalt +5°C või rohkem. Külmemates tingimustes tahkub vaht aeglasemalt või ei saavuta soovitud tihedust ja struktuuri.
  • Materjalide ja pindade temperatuur: Lisaks välisõhule peab tähelepanu pöörama ka soojustatava pinna temperatuurile, kuhu vaht kantakse. Kui seinad või põrandad on liiga külmad, ei pruugi vaht korralikult nakkuda ja nii võib tekkida pragusid või tühimikke.

Talvine PUR vaht

Et lahendada talvistes tingimustes esinevaid probleeme, on välja töötatud talvine PUR vaht. See on spetsiaalne vaht, mille koostist on muudetud nii, et see kõveneks ja paisuks ka madalatel temperatuuridel kiiresti, näiteks -15°C või isegi madalamal. Talvise PUR vahu omadused on järgmised:

  • Kiire kõvenemine ka madalatel temperatuuridel: Talvine vaht sisaldab spetsiaalseid lisaaineid, mis kiirendavad vahu komponentide segamisel tekkivat reaktsiooni selliselt, et vaht paisub ja tahkub kiiresti ka külma ilmaga.
  • Hea nakkuvus ka külmade pindadega: Talvine PUR vaht on välja töötatud selliselt, et see nakkuks hästi ka külmade ja niiskete pindadega.

Paigaldusprotsess talvel

Talvel PUR vahuga soojustades tuleb järgida järgmisi ettevaatusabinõusid:

  • Kaitse materjale külmumise eest: Hoia PUR vahu mahutid soojas, sest külmunud vaht ei tööta korralikult.
  • Vajadusel eelsoojenda pinnad: Mõnikord kasutatakse paigaldamise ajal pindade eelsoojendamiseks kuumaõhupuhureid, et tagada parem nakkumine ja kõvenemine.
  • Ventilatsioon: Madalatel temperatuuridel võib tekkida rohkem kondenseerumist, mis võib mõjutada vahu omadusi. Seetõttu on hea ventilatsioon oluline, et vältida niiskuse kogunemist.

Kokkuvõte

Talvel PUR vahuga soojustamine on täiesti võimalik, kui kasutada õiget vahtu ja õigeid töövõtteid.

Professionaalse ja vastutustundliku töövõtjana kasutame ainult materjale, mis on testitud ning on leitud, et need vastavad EL-i ohutus-, tervise- ja keskkonnanõuetele.

Investeeri oma kodu mugavusse ja energiatõhususse juba täna. Soojusta ka sina PUR vahuga ja koge, kuidas innovatsioon ja kvaliteet võivad sinu elu paremaks muuta. Võta meiega ühendust ja astu samm edasi tulevikku, mis on soojem, säästlikum ja mugavam.

Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

PUR vahu koguse kalkulaator

pur vahu kalkulaator

50
millimeetrites
10
ruutmeetrites
Kulu kuupmeetrites

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
pur vaht soojustus mis tasub ära

Soojustamine ja soojustus on hoonete energiatõhususe ja mugavuse seisukohalt ülioluline komponent. Õige ja korralikult tehtud soojustus mitte ainult ei aita hoida kodu talvel soojana ja suvel jahedana, vaid vähendab ka oluliselt energiakulusid.

maja soojustamine pur vahuga

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]

maja soojustamine

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]

katusealuse ruumi soojustamine

Korralik ja õigesti teostatud katusealuse ruumi soojustamine võib vähendada soojakadu kuni 30%. See tähendab ka seda, et suvel ei pääse liigne kuumus majja sisse, suurendades sellega meie elamismugavust.

5 põhjust miks PUR vaht on parim soojustusmaterjal

Meie kogenud soojustajad võivad kinnitada, et PUR vahuga soojustamine on traditsioonilistest soojustus meetoditest oluliselt parem.

Millega peaks arvestama soojustusmaterjali valimisel

Soojustusmaterjali valides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas materjali soojapidavusega, niiskustaluvusega, tuleohutusega ning paigaldusprotsessiga.

rekonstrueerimistoetus maja soojustamine

Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) [...]

põranda soojustamine

Sageli on viletsas seisukorras just vanemate majade põrandad – need on külmad ja ebatihedad. Puudulikult soojustatud põrand on sageli ideaalne koht hallituse ja mädaniku tekkeks.

PUR vahu paigaldamine

PUR vahuga soojustamine on üks kõige kiiremaid ja efektiivsemaid viise hoone isoleerimiseks. Et saada täpsemalt [...]

Soojustusmaterjali valimine ja CE märgis

Soojustusmaterjali valimine ei ole alati lihtne ning tavaliselt lähtume me soojustsumaterjali omadustest ja hinnast. Kuid [...]