vundamendi soojustamine

Üks tähtsamaid etappe maja renoveerimisel on maja sokli soojustamine. Tõhus sokli soojustamine tagab vundamendi ja sokli pikaealisuse, hoiab ära soojakadu ning ennetab niiskuse ja hallituse teket. Tänu kindlale nakkumisele ka ebakorrapäraste pindadega on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks. Kuna sokli eelnev tasandamine pole vajalik on tegemist ka väga kuluefektiivse soojustusega. Hea näide on maakivist või paekivist vundamentid ja soklid.

Kui eesmärgiks on sokli soojustamine, siis valitud töödeks sobib kõige paremini suletud pooridega PUR vaht. Kinnise rakustruktuuriga EKOSPRAY® PUR vaht on 100% õhukindel isolatsioonimaterjal. Juba PUR vahu ühekordne pealekandmine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

Maja sokli soojustamine ja PUR vahu eelised

  1. Tõhusaim isolatsioonimaterjal: täielikult läbitungimatu, nakkub ebakorrapäraste pindadega ja pakub suurepäraseid isolatsiooniomadusi. Soojusülekande λ arvutuslik väärtus on 0,025 W/mK > 120 mm paksuse isolatsiooni korral.
  2. Äärmiselt niiskuskindel: Sokkel puutub sageli kokku niiskusega, mis võib põhjustada kahjustusi vundamendis, samuti hallituse teket. PUR-vaht moodustab ühtlase veekindla kihi, mis takistab niiskuse tungimist vundamenti.
  3. 100% õhutihedus: PUR-vaht täidab kõik praod ja tühimikud, moodustades õhutiheda barjääri. See aitab vähendada soojakadusid ja parandab hoone energiatõhusust. PUR vahuga isoleeritud sokli õhu infiltratsiooni väärtus on 0 l/h, samas kui teiste isolatsioonimaterjalide korral jääb see tavaliselt vahemikku 1-15 l/h.
  4. Kiire paigaldus: PUR vahuga sokli soojustamine käib kiirelt, seega võivad muud tööetapid viivituseta jätkuda.
  5. Põlvest põlve kestev lahendus: PUR vahuga sokli soojustamine pihustamise teel annab tulemuseks tuuletõkke, aurutõkke ja PUR-isolatsiooni, mis kestab põlvest põlve.

Kuidas PUR vaht isolatsioon paigaldatakse?

PUR-vahu paigaldamine nõuab spetsiaalseid seadmeid ja oskusteavet, seetõttu on soovitatav kasutada kvalifitseeritud teenusepakkuja abi. Olgu töö milline tahes, Aldreht teeb sulle kindlasti parima hinnaga pakkumise ning kvaliteetsete materjalidega soojustuse.

Protsess ise koosneb järgmistest etappidest:

  1. Ettevalmistus: Vundamendi või sokli pinnad puhastatakse tolmust, mustusest ja lahtistest osakestest. Vajadusel tehakse erinevad eeltööd, et tagada ühtlane soojustuskiht.
  2. Pihustamine: PUR vaht pihustatakse sokli pinnale, kus see paisub ja täidab kõik tühimikud ning praod. Pihustamine toimub kihtidena, kuni saavutatakse soovitud soojustuse paksus.
  3. Viimistlus: Pärast vahu kõvastumist lõigatakse väljaulatuvad osad ja vajadusel kaetakse pind kaitsekattega.

Soojustusmaterjali valimine

Maja ehitamisel  või olemasoleva maja renoveerimisel otsime alati parimaid ehitusmaterjale. Nende hulka kuuluvad ehitusmaterjalid, mida saame aja jooksul ise välja vahetada, näiteks põrandad või keraamilised plaadid, ja ehitusmaterjalid, mida reeglina välja ei vahetata või mille asendamine maksaks palju. Viimaste hulka kuuluvad reeglina erinevad soojustustööd nt. vundamentide, seinte või pööningu soojustamine.

Korralik dokumentatsioon, mis kinnitab toote ohutust ja kvaliteeti, on õige valiku aluseks. Loe meie blogipostitust (Soojustusmaterjali valimine ja CE-märgis) ja saa teada, millega otsuse tegemisel arvestada!

Professionaalsed ja vastutustundlikud töövõtjad kasutavad ainult materjale, mis on testitud ning on leitud, et need vastavad EL-i ohutus-, tervise- ja keskkonnanõuetele.

pur vahuga soojustamine

 

Jaga postitust

korduma kippuvad küsimused
Süsti seinad soojaks
pur vaht pur vahuga soojustamine

Korrektselt paigaldatud PUR vaht kestab aastakümneid, säilitades oma isoleerivad omadused kogu eluea jooksul ja pakkudes tõhusat kaitset nii külma kui ka kuuma vastu.

Millega peaks arvestama soojustusmaterjali valimisel

Soojustusmaterjali valides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas materjali soojapidavusega, niiskustaluvusega, tuleohutusega ning paigaldusprotsessiga.

Pur vahuga seinte soojustamine

EKOSPRAY® kahekomponentsed PUR vahud Aldreht kasutab EKOSPRAY® kahekomponentseid PUR vahte, mis on üle 40 aasta [...]

PUR vahuga soojustamine

Õige materjalikoguse planeerimine on eduka projekti võti. Meie uus PUR vahu koguse kalkulaato aitab teil täpselt arvutada, kui palju PUR vahtu oma projekti jaoks vajate.

Soojustusmaterjali valimine ja CE märgis

Soojustusmaterjali valimine ei ole alati lihtne ning tavaliselt lähtume me soojustsumaterjali omadustest ja hinnast. Kuid [...]

PUR vahu paigaldamine

PUR vahuga soojustamine on üks kõige kiiremaid ja efektiivsemaid viise hoone isoleerimiseks. Et saada täpsemalt [...]

rekonstrueerimistoetus maja soojustamine

Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) [...]

vundamendi soojustamine

Tänu kindlale nakkumisele ka ebakorrapäraste pindadega on PUR vaht asjatundjate jaoks eelistatud valikuks. Kuna sokli eelnev tasandamine pole vajalik on tegemist ka väga kuluefektiivse soojustusega.

sokli soojustamine pur vahuga

Vana maja soojustamine ja renoveerimine võib sageli osutuda väljakutseks, peavalu tekitab reeglina ebapiisav soojustus, mis [...]

maja soojustamine

Oled ehitamas uut või hoopiski renoveerimas vana maja? Siis ilmselgelt ei saa mööda vaadata hädavajalikust [...]